نخستین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی برگزار می شود

نخستین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی برگزار می شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپوردر نخستین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی شیراز عنوان کرد: این سمپوزیوم به صورت سالانه برپا خواهد شد و آثار برگزیده در سطح شهر نصب می‌شوند.
شهردار شیراز خطاب به هنرمندان و مجسمه سازان حاضر در این نشست گفت: شهری با پیشینه تاریخی شیراز باید دارای نمادهای فاخر و تندیس‌هایی باشد که با فرهنگ، تاریخ و سابقه آن همخوانی داشته باشد در حالی که هم اینک از آن بی بهره است.
وی اضافه کرد: در شماری از شهرهای اروپایی که پیشنیه تاریخی آنها تقریبا معادل کلانشهر شیراز است، تندیس‌های فاخری به چشم می‌خورد که تاریخ و قدمت شهر را معرفی می‌کنند در صورتی که از این حیث ضعف بسیاری در شیراز وجود دارد و این موضوع با نگریستن به فضای شهری شیراز به خوبی قابل مشاهده است.
اسکندرپور اظهار داشت: محدودیت های شهرداری و ضعف در تولید آثار شاخص باعث شده که در شیراز آثار و مجسمه های فاخر کمتر وجود داشته باشد.
شهردار شیراز اضافه کرد: این شهر، داشته‌های فرهنگی غنی دارد که اغلب متعلق به گذشته است و در سالیان اخیر کمتر تلاشی برای افزایش ثروت فرهنگی شیراز انجام شده است. امیدوارم نتیجه ین سمپوزیوم آثاری باشد که از آنها به عنوان داشته های فرهنگی شیراز نام ببریم و از گردشگران برای بازدید از آنها دعوت کنیم.
رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه جای رویداد مجسمه سازی در شیراز خالی بود، گفت: از آنجا که المان‌ها آبروی شیراز هستند، سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی شیراز می‌تواند به یک رویداد بزرگ هنری در شیراز تبدیل شود.
سولماز دهقانی با بیان اینکه جای مجسمه‌های که بر غنای فضای فرهنگی شیراز بیفزاید خالی است، افزود: هدف از برگزاری این سمپوزیوم برگزاری کارگاه 10 روزه با دعوت از اساتید برجسته کشوری و نصب و استفاده از آثار برگزیده در سطح شهر شیراز است.
براساس این گزارش، فراخوان سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی شیراز از دوازدهم آذرماه 98 انجام شده و متقاضیان داخلی و خارجی می‌توانند تا اول بهمن ماه 98 طرح اولیه اثر خود و سایر مدارک مورد نیاز را در نشانی اینترنتی WWW.SIS1398.COM بارگذاری کنند.
نتایج نهایی این سمپوزیوم، پانزدهم بهمن 98 از سوی هیات داوران اعلام و 12 اثر برگزیده از سوم تا سیزدهم اسفند 98 به مدت 10 روز در قالب برپایی نمایشگاه در برابر دید عموم در شیراز ساخته خواهد شد. مقرر شده تندیس‌ها در ابعاد بزرگ و حدود چهارمتری با استفاده از سنگ، چوب، فلز و یا ترکیبی از این مواد ساخته و در نهایت در 12 نقطه در معابر شهری و عمومی شهر شیراز نصب شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات