مهندس مهدلو شهردار زرند در همایش شهرداران استان: در صورت پرداخت عوارض از سوی ادارات شهرستان ها، مشكلات مالی شهرداری ها برطرف و زمینه برای ارتقای سطح كیفی و كمی خدمات ارائه شده به مردم فراهم خواهد شد .

مهندس مهدلو شهردار زرند در همایش شهرداران استان: در صورت پرداخت عوارض از سوی ادارات شهرستان ها، مشكلات مالی شهرداری ها برطرف و زمینه برای ارتقای سطح كیفی و كمی خدمات ارائه شده به مردم فراهم خواهد شد .

همایش دو روزه شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای استان با حضور مدیران ارشد استان برگزار شد .

مهندس مهدلو شهردار زرند در دومین روز این همایش به عنوان نماینده کارگروه منطقه 2شهرداران استان ضمن تبریک میلاد امام حسن عسکری (ع)از هزینه های زیادتحمیل شده به شهرداری ها گفت و تصریح کرد: در سطح شهرستانها اعتبارات زیادی از سوی شهرداری ها برای اجرای برنامه ها و مناسبتها در نظر گرفته می شود که این مبالغ نه تنها به شهرداری ها بازگشت داده نمی شوند بلکه هزینه های زیادی را نیز به این نهادها وارد می کنند .

شهردار زرند عدم پرداخت عوارضات ادارات و نهادهای شهرستان ها به شهرداری ها را یکی از مشکلات جدی این نهادها عنوان کرد و گفت: در صورت پرداخت بموقع طلب شهرداري بخش بزرگي از مشكلات مالي برطرف و زمينه براي ارتقاي سطح كيفي و كمي خدمات ارائه شده شهري به مردم فراهم و نيازي به طرح موضوع در كميسيون ماده 77 و استفاده از راهكارها و اهرم هاي فشار قانوني ديگر نخواهد بود .

وی افزود: شهردار هیچ شهری، خود را با روسای ادارات ونهادها در خصوص پرداخت عوارضات درگیر نخواهد کرد و این امر باعث شده است ادارات نه تنها پرونده های ساخت و ساز خود را دریافت نکنند عوارضات خود را نیز به شهرداری نپردازند .

وی دریافت حق النظاره های چاههای کشاورزی و خدمات ارائه شدن از سوی سایر نهادها به شهرداری را مستلزم دریافت حق و حقوق دانست و گفت:باید با تعامل و همکاری بیشتر با ادارات ونهادها این هزینه ها از محل مطالبات دولتی و ... پرداخت و یا با تخفیف به شهرداری ها ارائه شوند .

وی هزینه های بالای ماشین آلات شهرسازی و فرسوده شدن این ناوگان را مطرح و اظهار داشت: حجم بالای فعالیتهای شهرداری نیازمند داشتن خودروهای راه سازی مدرن و باکیفیت می باشد و امیدواریم با همت دفتر امور شهری این امر نیز به سرانجام برسد .

وی ساماندهی حقوق کارکنان شهرداری،انتقال تملک های دارائی به سال آینده ،ارائه نرم افزار مالی و صدور پروانه برای تعیین عوارضات به صورت متمرکز با رعایت درجه شهرداری ها،تخصیص اعتبارات لازم برای خرید ماشین الات آتش نشانی ،تخصیص اعتبار لازم برای گازسوز نمودن تاکسی های درون شهری ،اصلاح بخشنامه های حقوقی کارکنان بدون در نظر گرفت بار مالی شهرداری را از دیگر مشکلات این نهادهای خدمت رسان عنوان کرد .

وی در پایان خواستار هماهنگی بیشتر دستگاههای ارشد استان با ادارات تامین اجتماعی و دارائی ها در خصوص پرداخت بدهی های این نهادمردمی شد .

لینک اصل خبر در سایت شهرداری زرند

    منبع خبر

    شهرداری زرند

    شهرداری زرند یک شهرداری در شهر زرند می باشد

      نظرات