واحد نخست نيروگاه سيكل تركيبی دالاهو فردا افتتاح می‌شود

واحد نخست نيروگاه سيكل تركيبی دالاهو فردا افتتاح می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، نيروگاه سیکل ترکیبی دالاهو با سرمایه‌گذاری یک هزار و 300 میلیارد تومانی و به ظرفيت اسمی 910 مگاوات دارای دو واحد گازی 310 مگاواتی كلاس F، دو واحد بويلر، يک واحد بخار 290 مگاواتی و سيستم خنک‌كاری ACC است.
اين نيروگاه با سرمايه‌گذاری شركت فراب به روش B.O.O (ساخت، مالكيت و بهره‌برداری) و با هدف تأمين بخشی از تقاضای رو به ‌رشد انرژی برق در كشور احداث شده است.
از ويژگی‌های اين نيروگاه می‌توان به احداث آن با استفاده از واحدهای جديد با راندمان بالا (56 درصد)، ساخت داخل بودن 49 درصد تجهيزات، طراحی و اجرای سازه خنک‌‌كن اصلی با پایه بتنی و انجام بيش از 15 ميليون نفر - ساعت كار ايمن بدون وقوع هيچ‌گونه حادثه مهم و ناتوان‌كننده، اشاره كرد.
راه‌اندازي اين نيروگاه بزرگ علاوه بر كمک شايانی كه به افزايش توليد برق در كشور می‌كند، رونق و پيشرفت اقتصادی منطقه غرب كشور و همچنين ايجاد كسب و كار برای جوانان تحصيلكرده و متخصص بومی را به دنبال دارد.
اين نيروگاه پس از نيروگاه سيكل تركيبي شيركوه يزد، دومين نيروگاه سيكل تركيبی احداث‌شده با سرمايه‌گذاري شركت فراب محسوب مي‌شود.
واحد نخست نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهو 26 خردادماه امسال با موفقيت به شبکه سراسری برق کشور متصل شد و توليد برق اين نيروگاه از آن زمان ادامه دارد كه نقش مهمی در پيشگيری از وقوع خاموشی در استان‌های غربی كشور در تابستان گذشته داشته است.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات