رییس‌جمهور:  تزریق فوری سه میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای افزایش اعطای تسهیلات ساخت مسکن

رییس‌جمهور: تزریق فوری سه میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای افزایش اعطای تسهیلات ساخت مسکن

www.BanaNews.irرییس‌جمهور در جلسه شورای عالی مسکن از اختصاص فوری سه میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی به بانک مسکن به عنوان پشتوانه اعطای تسهیلات ساخت مسکن خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، دکتر محمود احمدی‌نژاد عصر روز شنبه در جلسه شورای عالی مسکن با اعلام این خبر اظهار کرد: این رقم که تا پایان شهریور به هفت میلیارد دلار رسیده و روند اعطای آن با سیر صعودی ادامه خواهد داشت نه تنها می‌تواند در کنترل قیمت مسکن بلکه در جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده و سوداگری در بخش مسکن موثر باشد.

وی بر ضرورت تشکیل یک هفته در میان جلسات شورای عالی مسکن برای بررسی آخرین وضعیت مسکن تاکید کرد و گفت: شورای عالی مسکن باید بطور روزمره بخش مسکن را تحت نظارت کارشناسی خود قرار داده و با اتخاذ تصمیمات راهگشا، آرامش پایداری را در بخش مسکن کشور حاکم کند.

رییس‌جمهور میزان پیشرفت پروژه‌های مسکن مهر در استان‌ها را بسیار مثبت و امیدوار کننده دانست و گفت: مسوولان بنیاد مسکن، وزارت مسکن و بانک‌های عامل عملکردی قابل قبول و در خور ستایش داشته‌اند و این امیدواری وجود دارد که امسال رقم ساخت یک و نیم میلیون واحد مسکونی در کشور تحقق یابد.

احمدی‌نژاد با تاکید بر لزوم تسریع در تکمیل واحدهای مسکن مهر استان تهران تصریح کرد: باید واحدهای مسکن مهر استان تهران نیز همچون سایر استان‌ها تا شهریورماه در اختیار صاحبان آن‌ها قرار گیرد تا کسانی که قصد جابجایی دارند بتوانند با آسودگی خاطر قبل از آغاز فصل درس و مدرسه در واحدهای مسکونی خود مستقر شوند.

به گزارش بنانیو به نقل از ایسنا، رییس‌جمهور مسوولان مسکن مهر استان تهران را به تسریع در روند تکمیل واحدهای مسکن مهر استان تهران مکلف کرد و گفت: واگذاری این واحدهای مسکونی ضمن جلوگیری از هر گونه افزایش قیمت مسکن و اجاره بها در تهران ‏‏می‌تواند تثبیت و کاهش قیمت‌ها را به همراه داشته باشد.

وی تصریح کرد: باید تعداد قابل توجهی از واحدهای مسکن مهر استان تهران تا هفته دولت آماده واگذاری شود.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از اظهارات خود روند احداث مسکن در روستاها را بسیار پرشتاب و امیدوار کننده توصیف و خاطرنشان کرد: چهره روستاها واقعا تغییر کرده و عمده خانه‌های روستایی نوساز شده‌اند که این امید را به روستاها برده است و این شکوفایی امید در روستاها ان‌شاءالله برکات و ثمرات زیادی خواهد داشت.

وی همچنین خطاب به مسوولان مسکن مهر و بانک‌های عامل تاکید کرد که تسهیلات مسکن مهر استان‌های سردسیر باید سریع‌تر و قبل از فرا رسیدن فصل سرما تخصیص یابد.

 

 

    نظرات