از سوی شورای شهر صورت گرفت:  تجلیل از نخبگان کرمانی تیم هوافضای صنعتی شریف

از سوی شورای شهر صورت گرفت: تجلیل از نخبگان کرمانی تیم هوافضای صنعتی شریف

از سوی شورای شهر صورت گرفت:

تجلیل از نخبگان کرمانی تیم هوافضای صنعتی شریف

عصر دیروز و در صحن شورای اسلامی شهر از دو نفر از دانشجویان تیم فراس دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف تجلیل شد.

ابوالفضل ذوالفقاری نسب و امیررضا صافی زاده دو دانشجوی کرمانی تیم فراس هوافضای صنعتی شریف به همراه 9 نفر از دانشجویان این دانشکده به عنوان اولین تیم ایرانی شرکت کننده در مسابقات بین المللی هوانوردی و فضانوردی آمریکا شاخه طراحی موتورهای توربین گاز هوایی رتبه نخست این مسابقات معتبر جهانی را به خود اختصاص دادند.

رییس شورای شهر ضمن تحسین دو دانشجوی کرمانی این تیم گفت: تیم فراس دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف در بین 15 تیم جهانی جزو سه تیم اول این مسابقات بود که به دور دوم راه یافت.

محمد فرشاد افزود: با وجود این که جوانان ایرانی شرکت کننده در این مسابقات به دلیل تحریم های آمریکا از در اختیار داشتن تجهیزات و نرم افزارهای لازم محروم بودند اما در بین 15 تیم اول شدند.

وی همچنین از عدم صدور ویزا از سوی آمریکا برای حضور این تیم در مسابقات خبر داد و خاطرنشان کرد: با این حال اما جوانان ما به صورت ویدئوکنفرانس در این مسابقات حضور یافته و رتبه اول را به دست آوردند.

فرشاد در ادامه اظهار داشت: اعضای شورای شهر به نمایندگی از مردم کرمان و به رسم تجلیل از علم و دانش با طرح موضوع در دو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی تصمیم گرفتند در صحن شورای شهر از این دو جوان نخبه کرمانی تجلیل کنند.

گفتنی است ابوالفضل ذوالفقاری نسب و امیررضا صافی زاده دو دانشجوی کرمانی تیم فراس دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف به همراه 9 دانشجوی دیگر بعد از یک سال تلاش و پژوهش موفق شدند با تدوین کدهای طراحی مورد نیاز، ارسال پیشنهادی فنی خود و دفاع از این طرح به صورت ویدئوکنفرانس مقام اول را از سوی هیئت داوران کنفرانس بین المللی پیشرانش و انرژی آمریکا کسب کنند.

شایان ذکر است این مسابقه بین المللی در خصوص طراحی نسل آینده موتور یک پهپاد جستجو و نجات با تداوم پرواز بالا بوده که تیم فراس ایران موفق شد یک موتور جدید با افزایش توان، کاهش وزن و کاهش مصرف سوخت نسبت به موتور در حال بهره برداری طراحی کند.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر کرمان

    منبع خبر

    شورای شهر کرمان

    شورای شهر کرمان یک شورای شهر در شهر کرمان می باشد

      نظرات