درخواست محيط‌زيستي ايران از اسپانيا

درخواست محيط‌زيستي ايران از اسپانيا


معاون سازمان حفاظت محيط زيست ايران در ديدار با « هوگو موران فرناندز » قائم مقام وزير در امور محيط زيست اسپانيا، ضمن بررسي راه‌هاي گسترش همكاري‌هاي زيست محيطي، خواستار همكاري اين كشور در زمينه «پيشبرد طرح‌هايي چون مديريت پسماند شهرهاي صنعتي و معدني، كاهش آلودگي هوا و مقابله با پديده ريزگردها» شد.

به گزارش«پارما» «مسعود تجريشي» كه رئيس هيات ايراني شركت‌كننده در بيست و پنجمين همايش تغييرات آب‌وهوايي مادريد بود، روز سه‌شنبه (19آذر) در اين ديدار كه حسن قشقاوي سفير ايران در اسپانيا نيز حضور داشت، به تبيين برنامه‌ها و اقدامات جمهوري اسلامي در زمينه حفاظت محيط زيست از جمله سياست‌هاي مرتبط با اصلاح و بهينه‌سازي مصرف انرژي و ارتقاي كارايي و بهره‌وري واحدهاي صنعتي پرداخت.

وي تاكيد كرد كه اعمال تحريم‌هاي ظالمانه رژيم آمريكا، مانع دستيابي ايران به فناوري‌هاي سبز است.

فرناندز قائم مقام وزير در امور محيط‌زيست اسپانيا نيز در اين ديدار با استقبال از برنامه‌هاي ايران در زمينه زيست‌محيطي، آمادگي همكاري بخش‌هاي دولتي و خصوصي كشورش را با طرح‌هاي ايران اعلام كرد.

نشست دوهفته‌اي تغييرات آب‌وهوايي مادريد (كاپ 25 مادريد- COP 25) دوشنبه 11 آذرماه به وقت محلي با حضور هزاران تن از فعالان محيط زيستي شامل نهادهاي دولتي و غيردولتي آغاز به كار كرد.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات