برگزاری نشست زیست محیطی در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

به همت کانون محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و با حضور مدیر دفتر محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه ای اردبیل نشست زیست محیطی با هدف بررسی مشکلات و مطالبات این حوزه در سالن دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای نشست معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار داشت: دانشجویان و دانشگاهیان باید به فکر مردم و جامعه باشند و برای حل مشکلات مردم راهکار ارائه دهند و باید علم دانشگاهی را بویژه در موضوعات زیست محیطی وارد جامعه کنند.
در بخشی از این نشست مدیر دفتر محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه ای اردبیل ضمن اشاره به اهمیت و ضرورت صیانت از محیط زیست اظهار داشت: دانشجویان و اعضای کانونها و تشکلهای مردم نهاد در کنار سایر اقشار جامعه از ظرفیت بالایی بمنظور طرح و پیگیری مطالبات در حوزه محیط زیست و سلامت و کیفیت آب برخوردارند و  شرکت آب منطقه ای نیز به عنوان همکار به این تشکلها می نگرد و از این موضوعات استقبال می نماید.

دبیر کانون محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در این جلسه گفت: این نشست با هدف مطالبه گری و پرسش و پاسخ دانشجویان با مسئولان مرتبط در حوزه محیط زیست انجام شده است.

وی تصریح کرد: آگاه سازی و فرهنگ سازی در بین مردم در رابطه با حفظ محیط زیست از اهداف اصلی کانون محیط زیست دانشگاه بوده و در این رابطه برنامه‌های مختلفی اجرا کرده ایم که برگزاری این نشست نیز در این چارچوب می باشد.
در ادامه نشست مدیر دفتر محیط زیست و کیفیت منابع آب و رئیس گروه احیا و تعادل بخشی آبهای زیرزمینی به نمایندگی از شرکت آب منطقه ای اردبیل به سوالات اساتید و دانشجویان که حول موضوعات مربوط به فاضلاب شهرکهای صنعتی، زیبا سازی رودخانه بالیخلو چای در داخل شهر اردبیل، پساب آب‌های گرم معدنی، مشکلات دفع زباله در شهر اردبیل، مشکلات فاضلاب شهری سرعین، مدیریت پسماند، حفاظت از دریاچه نئور، فاضلاب خام مشگین‌شهر، وضعیت کیفیت دریاچه شورابیل چاههای غیر مجاز و افت آب زیرزمینی دشت اردبیل و... بود پاسخ دادند.

# هرهفته_الف_ب_ایران

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات