استفاده از توان پیمانکاران بومی در بزرگترین پروژه عمرانی تاریخ شهرداری گرگان/

استفاده از توان پیمانکاران بومی در بزرگترین پروژه عمرانی تاریخ شهرداری گرگان/

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی شهرداری گرگان، عبدالرضا دادبود صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان در خصوص بهره‌برداری از بزرگترین پروژه عمرانی تاریخ شهرداری گرگان اظهار کرد: این پروژه عمرانی در این سطح در تاریخ شهرداری گرگان نمونه دیگری ندارد.

وی ادامه داد: بر اساس طرح جامع حمل و نقل شهر گرگان این تقاطع باید اجرا می‌شد و برای نتیجه بخشی بهتر پروژه، تکمیل پروژه 60 متری افسران و اصلاح هندسی میدان بسیج را نیز همزمان در دستور کار قرار دادیم.

دادبود بیان کرد: شهرداری گرگان ابتدای امسال مطالعات این تقاطع غیرهمسطح و اصلاح هندسی میدان بسیج را به شورای ترافیک استان و شهرستان ارائه داد که پس از تصویب در این شورا، پروژه آغاز شد.

وی در خصوص اصلاح هندسی میدان بسیج، گفت: از 11 پیشنهاد مشاور برای اصلاح هندسی میدان بسیج، طرح اجرا شده و تفکیک مسیرهای ترافیکی مورد تصویب شورای ترافیک استان به ویژه پلیس راهور قرار گفت.

شهردار گرگان با اشاره به اینکه مراسم افتتاح این پروژه 25 آذرماه ساعت 14 با حضور یکی از معاونان وزیر کشور برگزار خواهد شد، تاکید کرد: در حال حاضر تقاطع غیرهمسطح به نام سربازان گمنام امام زمان (عج) و 60 متری افسران به نام خلیج گرگان نامگذاری شده است.

دادبود بیان کرد:  در حال حاضر خوشبختانه رانندگان خودروها با رسیدن به میدان بسیج سرعت خود را کم می‌کنند که نیت اصلی اجرای این طرح هم همین اصل و کاهش تصادفات ناشی از عدم رعایت سرعت مجاز و احتیاط در رانندگی بوده است.

وی با اشاره به اینکه 50 میلیارد تومان برای پروژه تقاطع غیرهمسطح سربازان گمنام امام زمان (عج) هزینه شده است، تاکید کرد: در اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح سربازان گمنام امام زمان (عج)، تعریض 60 متری افسران و اصلاح هندسی میدان بسیج به دلیل تعدد اقدامات لازم، 9 پیمانکار در حوزه‌های مختلف فعالیت کردند.

شهردار گرگان بیان کرد: تمام پیمانکاران این پروژه 100 درصد بومی هستند و این اصل بخاطر لزوم توجه بر پیمانکاران بومی در دستور کار قرار گرفت و نگاه شهرداری گرگان حمایت از پیمانکاران بومی است.

شهردار گرگان تصریح کرد: با اجرای این پروژه تقاطع غیرهمسطح و مجموع پروژه تا میدان بسیج نزدیک به 400 نفر مشغول به کار بودند و اشتغال‌زایی ایجاد شد.

دادبود با بیان اینکه با اجرای این پروژه چهار هکتار به فضای سبز شهر گرگان افزوده شد، گفت: در شرایط فعلی بسیاری از پیمانکاران به دلیل پایین بودن توان مالی، رغبتی برای حضور در پروژه‌های بزرگ ندارند و یا در اواسط کار از ادامه پروژه انصراف می‌دهند اما شهرداری گرگان با دقت در انتخاب پیمانکار و استفاده از روش‌های هوشمندانه با کمک اعضای شورای اسلامی شهر گرگان موفق شد این پروژه را به نحو احسن به پایان برساند.

وی در پایان تاکید کرد: در آینده نیز بر اساس طرح جامع شهر گرگان دو تقاطع غیرهمسطح دیگر نیز اجرایی خواهد شد که طرح آن در شورای ترافیک استان در حال بررسی است و پس از تصویب اجرایی خواهد شد.

استفاده از توان پیمانکاران بومی در بزرگترین پروژه عمرانی تاریخ شهرداری گرگان/ افزایش 4 هکتار به فضای سبز شهری

استفاده از توان پیمانکاران بومی در بزرگترین پروژه عمرانی تاریخ شهرداری گرگان/ افزایش 4 هکتار به فضای سبز شهری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری گرگان

  منبع خبر

  شهرداری گرگان

  شهرداری گرگان

  شهرداری گرگان یک سازمان دولتی و شهرداری در شهر گرگان می باشد

   نظرات