فراخوان خود اظهاری واحدهای صنعتی و خدماتی سبز تا ۵ دی ماه تمدید شد

فراخوان خود اظهاری واحدهای صنعتی و خدماتی سبز تا ۵ دی ماه تمدید شد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، حمید جلالوندی با بیان استقبال مراجعه کنندگان در سال جاری،  فرآیند انتخاب واحد های صنعتی و خدماتی سبز  تا ۵ دی ماه سال جاری تمدید شد.
جلالوندی در ادامه بیان کرد: تمام واحدهای صنعتی و خدماتی که علاقه مند به شرکت در این فرایند هستند،
می‌توانند  از طریق سامانه جامع معاونت محیط زیست انسانی به آدرس https://iranemp.ir پرسشنامه زیست محیطی خود را حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۰۵  تکمیل کنند.

وی افزود: شرط لازم برای قرارگرفتن واحدهای صنعتی در فرایند انتخاب، عدم قرارگیری واحد در لیست صنایع آلاینده در سال مورد بررسی است. همچنین واحدهای صنعتی قبل از تکمیل پرسشنامه صنعت سبز نسبت به تکمیل اطلاعات پروفایل خود در سامانه مذکور به شرح زیر اقدام کنند:

۱.  تکمیل بخش مشخصات عمومی، مدیریت پسماند، مدیریت پساب، تولید محصولات، مواد اولیه، مواد مصرفی، مصارف آب و انرژی، منابع انسانی، توسعه فضای سبز و استانداردها و گواهینامه ها توسط واحد
۲.  تکمیل بخش تاریخچه پایش برای سال ۹۷ و ۹۸ توسط آزمایشگاه های معتمد

جلالوندی خاطر نشان کرد: بر اساس تفاهم نامه سازمان حفاظت محیط زیست با صندوق ملی محیط زیست، در سال جاری اجرای همایش ملی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز بر عهده این صندوق است،که عملکرد واحدهای داوطلب در سال ۹۷ مورد بررسی قرار می گیرد.

جلالوندی افزود: با توجه به تفویض اختیار به اداره‌های کل استان‌ها در سال ۱۳۹۷، ضمن بررسی واحدها در دستورالعمل جدید اداره کل حفاظت محیط زیست می‌توانند نسبت به تقدیر از واحدها در سطح استان مرتبط اقدام کنند.

وی اظهار داشت: اداره کل محیط زیست استان ها در بررسی های خود واحد های صنعتی و مراکز خدماتی را بر اساس معیارها و شاخص‌های ابلاغی تعیین و پس از نهایی شدن، از هر گروه صنعتی و خدماتی ۲ واحد را برای رقابت در سطح ملی به دفتر ارزیابی زیست محیطی معرفی می کنند و در نهایت واحد های برگزیده در همایش ملی معرفی می شوند.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات