جلوگیری ازبرداشت بیش از ۱۱۹ هزار مترمکعب از منابع آب زیرزمینی در...

سرپرست منابع آب تهران و پردیس گفت: طی دو هفته گذشته با انسداد ۹ حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه حدود ۱۱۹ هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی با اخذ دستور قضایی طی دو هفته گذشته  ۹ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  ۲۲۸ متر و با دبی ۶.۵  لیتر برثانیه  پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۱۱۹ هزار و ۶۹۰ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

سرپرست منابع آب تهران و پردیس تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی ۱۵ مورد اخطاریه رفع تصرفات غیرمجاز صادر گردید. همچنین نیز در بخش آبهای زیرزمینی،۲۱ مورد کنترل و بهره برداری، ۲مورد جلوگیری از اضافه برداشت و تقلیل منصوبات در مجموع با دبی ۵.۲ لیتر بر ثانیه با حجم تخلیه سالیانه ۱۰۳هزار و ۶۸۰ متر مکعب، همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب ۷ دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات