ممنوعیت فعالیت واحدهای آلاینده معدنی و صنعتی از امشب/ ورود کامیون ها به تهران ممنوع شد

ممنوعیت فعالیت واحدهای آلاینده معدنی و صنعتی از امشب/ ورود کامیون ها به تهران ممنوع شد

به گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران، سعید محمودی درتشریح برنامه ها و تصمیمات محیط زیست استان در این خصوص گفت: باتوجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر پایداری هوا در روزهای پیش رو، محیط زیست استان تهران با عنایت به اختیارات قانونی و ذاتی خود تصمیم گرفت تا اقداماتی را برای روزهای آینده پیش بینی کند.

وی افزود: براین اساس فعالیت معادن شن، ماسه، آسفالت، تمامی فعالیت های بتونی و حتی ریخته گری ها از امشب،
با توجه ابلاغی که از سوی محیط زیست انجام می شود تا اطلاع بعدی ممنوع خواهد بود.

محمودی ادامه داد: همچنین ورود تمامی کامیون ها، به جز حاملان مواد سوختی به شهر تهران ممنوع خواهد بود و انتظار داریم این موضوع بطور دقیق از طریق پلیس راهور، پیگیری و انجام شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به توقف فعالیت دو واحد سیمان در روزهای اخیر که اقدام به استفاده از سوخت مازوت کرده بودند، اظهار داشت: ممنوعیت استفاده از هرگونه سوخت، غیر از سوخت مجاز به واحدهای صنعتی ابلاغ می شود و اینگونه واحدها به هیچ وجه حق استفاده از سوخت مازوت را نخواهند داشت.

وی همچنین تصریح کرد: گشت های محیط زیست از امشب بصورت شبانه روزی انجام و با هرگونه تخلف واحدهای آلاینده برخورد قانونی می شود.

محمودی افزود: توقف اتوبوس های روشن در ترمینال ها و جایگاه های اتوبوس رانی شهری و بین شهری ممنوع است و انتظار می رود شرکت واحد در این خصوص نظارت و اقدام لازم را انجام دهد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران همچنان بر معضل پسماندسوزی های حاشیه شهرهای استان تاکید کرد و گفت: همکاران ما در گشت ها و پایش های خود به این موضوع توجه خاصی داشته و خواهند داشت و انتظار ما از شهرداری ها، بخشداری ها و ایستگاه های آتش نشانی در سطح استان این است که در این موضوع همکاری های لازم را با محیط زیست انجام دهند.

وی در پایان با اشاره به اهمیت توجه بیش از پیش به سلامت شهروندان بیان کرد: درصورت وقوع شرایط اضطرار آلودگی هوا و حتی پیش بینی این موضوع، تصمیمات بعدی با هماهنگی کارگروه اتخاذ و ابلاغ خواهد شد.

این گزارش می افزاید: براساس تصمیم امروز هیات دولت، مقرر شد از ورود خودروهای آلاینده، بخصوص خودروهای اسقاطی به محدوده کلانشهرها جلوگیری شود. همچنین عدم استفاده صنایع بزرگ حاشیه کلانشهرها از سوخت مازوت در زمان وارونگی هوا و عدم فعالیت صنایع آلاینده در زمان وارونگی هوا از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه امروز هیات دولت بود. هیات دولت همچنین در این نشست بر ضرورت بررسی مجدد و تصمیم گیری درخصوص طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی و همچنین گازسوز کردن هرچه سریع تر خودروهای حمل و نقل عمومی با همکاری وزارتخانه های نفت و صمت تاکید داشت.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات