انتشار آزاد اطلاعات منابع آب باعث اعتمادسازی عمومی می‌شود

انتشار آزاد اطلاعات منابع آب باعث اعتمادسازی عمومی می‌شود

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد حاج‌رسولی‌ها" امروز چهارشنبه در چهارمین همایش ملی اندازه‌گیری جریان سیالات در دانشگاه علم و صنعت گفت: مردم باید اطلاع دقیق، جامع و کامل‌تری از آمار و اطلاعات در حوزه آب داشته باشند تا با اعتقاد و اعتماد کامل بتوانند در این عرصه نقش‌آفرینی کنند.
وی افزود: این امر مستلزم حمایت‌های مالی بیش از پیش دولتمردان و قانون‌گذاران در امر توسعه کمی و کیفی شبکه‌های سنجش منابع و مصارف آب و حمایت‌ها و پشتیبانی‌های علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در امر ارتقای کیفی آمار و اطلاعات تولیدی است.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران اظهار کرد: سنجش منابع آب و تجهیزات اندازه‌گیری مصارف آب و انتشار آزاد آنها در اعمال مدیریت بهینه منابع آب موثر بوده و ضمن اعتمادسازی در جامعه، زمینه مشارکت ذی‌نفعان و ذی‌مدخلان در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در خصوص مدیریت بهینه منابع آب را بیش از پیش فراهم می‌کند.
حاج‌رسولی‌ها ادامه داد: امروزه در سراسر جهان، دولت‌ها به این باور رسیده‌اند که به‌طور سیستماتیک دسترسی عموم به اطلاعات صحیح، یک دارایی مهم برای ایجاد تغییرات مثبت اجتماعی و اقتصادی محسوب می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شرایط متفاوت اقلیمی و منابع آب کشور طلب می‌کند محققان، مدیران و مراکز علمی و پژوهشی کشورمان در پشتیبانی‌های نرم افزاری و سخت افزاری بخش آب متفاوت‌تر از سایر کشورهای جهان که شرایط طبیعی نسبتاً پایداری دارند عمل کنند.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه لازم است این افزاد از پویایی، ابتکار، نوآوری و پژوهش محوری ویژه‌ای برخوردار باشند تا بتوانند کشور را در شرایط پایدار تولید حفظ کنند، افزود: دلیل کندی این امر در کشور نپرداختن به اقتصاد آب و بخشی‌نگری در توسعه کشاورزی است.
حاج رسولی‌ها با اشاره به اینکه پس از گذر از مراحل فراوانی آب و طی دوران مدیریت عرضه و مدیریت تقاضای آب وارد مرحله مدیریت تخصیص آب شده‌ایم، بر اهمیت بهره‌گیری از فن آوری‌های نوین نرم افزاری و سخت افزاری برای اندازه‌گیری، سنجش و پایش منابع و مصارف آب سطحی و زیرزمینی در بخش‌های مختلف تاکید کرد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات