وظیفه رفع خطر و ارتقای ایمنی معابر شهر بر عهده شهرداری است

وظیفه رفع خطر و ارتقای ایمنی معابر شهر بر عهده شهرداری است

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ در این جلسه محمد وفایی‌راد، مدیر هماهنگی و نظارت بر سازمان‌های خدمات شهری شهرداری با استناد به تبصره ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها گفت: وظیفه رفع خطر و ارتقای ایمنی معابر شهر بر عهده شهرداری است.

وی با اشاره به اینکه تمامی مناطق، سازمان‌ها و حوزه‌های شهرداری دارای اموال، تأسیسات و تجهیزاتی در سطح شهر هستند، افزود: ضروری است این مجموعه‌ها در محدوده وظایف سازمانی خود، فرآیند شناسایی و رفع نقاط پرخطر را تدوین کرده و ایمن‌سازی این نقاط را در اولویت قرار دهند.

وفایی‌راد اضافه کرد: هرگونه نقص و کمبود در سیستم و ساختار تأسیسات و تجهیزات که احتمال بروز خطرات جانی و مالی برای شهروندان داشته باشد، جزو نقاط پرخطر محسوب شده و می بایست توسط حوزه مربوطه در سریع‌ترین زمان ممکن ایمن‌سازی شود.

وی با تأکید بر اینکه رفع خطر از اولویت‌های کاری هر حوزه‌ای است، تصریح کرد: تعلل در رفع خطرات به دلیل محدودیت‌های مالی به‌هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

مدیر هماهنگی و نظارت بر سازمان‌های خدمات شهری شهرداری با اشاره به سرقت برخی تأسیسات شهری تأکید کرد: سرقت مکرر تأسیساتی همچون دریچه‌ها نباید دلیلی برای تعلل در رفع خطر باشد.

وی پیشنهاد کرد: حوزه‌های مسئول می‌توانند با تهیه تجهیزاتی با طرح حفاظتی یا آلیاژ خاص، از سرقت مجدد دریچه‌ها پیشگیری کنند.

در ادامه این جلسه نمایندگان مناطق و سازمان‌ها و حوزه‌های مرتبط گزارشی از عملکرد حوزه خود در زمینه شناسایی و رفع نقاط پرخطر شهری ارائه کرده و پیشنهادات خود را در این زمینه مطرح کردند.

لازم به ذکر است شهروندان گرامی می‌توانند نقاط پرخطر شهری را از طریق سامانه ۱۳۷ به شهرداری اعلام کنند تا اقدامات لازم و فوری برای رفع خطر و ایمن‌سازی صورت پذیرد.

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات