بیست و نهمین نشست مدیران حقوقی کلانشهرها در شیراز آغاز شد

بیست و نهمین نشست مدیران حقوقی کلانشهرها در شیراز آغاز شد

در این نشست که با حضور مسوولان حقوقی ۱۸ کلانشهر کشور در شیراز برگزار شد، شرکت کنندگان در دو بخش جلسات تخصصی خود را پیرامون ایفای وظایف و مسئولیت های ذاتی و استفاده بهینه از رهیافت های نوین در عرصه مسائل حقوقی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در این نشست پیرامون
بررسی حریم و تداخلات مرزی ناشی از اجرای قانون تقسیمات کشوری، رایزنی پیرامون بررسی آثار ماهیتی آرای صادر شده از سوی شعب دیوان عدالت اداری و هم اندیشی برای هماهنگی ارکان قضایی و ادارات کل شهرداری کلانشهرهای کشور انجام شد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز در این جلسه با اشاره به مشکلات مشکلات شهرداری ها گفت: از سال ۹۶ که در جلسات شرکت می کردیم یکی از بزرگترین مشکل و بحث هایی که وجود داشت ابطال مصوبات شوراها توسط دیوان بود و از همان ابتدا به اولین نکته ای که اشاره می شد این بود که آیا دیوان صلاحیت ورود به ابطال مصوبات را دارد یا خیر.
ابراهیم صبوری افزود: اگر شوراها را به عنوان پارلمان محلی در نظر بگیریم آیا دیوان می تواند مصوبات پارلمان کشور یا مجلس را ابطال کند؟

صبوری اضافه کرد:بهتر است ما تحت لوای شورای عالی استان ها دیوان عالی محاسبات خودمان را تشکیل دهیم اگر این اتفاق بیوفتد بسیاری از مشکلات در خانواده شورا و شهرداری حل میشود و نیاز به ورود حاکمیتی به این مسائل به وجود نمی آید.

معاون مال و اقتصادی شهرداری شیراز نیز در این جلسه با اشاره به خدمات فراوان شهرداری گفت:امروزه بیشتر از 150 وظیفه که برای شهرداری مانند مترو، تاکسیرانی اتوبوسرانی، عمران شهری، فضای سبز پسماند و بحثهایی که جدیدا در حوزه سرمایه گذاری بوده و متاسفانه در قانون شهرداری ها پیش بینی نشده است و مشکلاتی را برای ما به وجود آورده است.
هاشم پور از کمیته حقوقی کلان شهرها درخواست کرد تا بحث اصلاح قوانین مرتبط را از شورای عای استان ها هامخصوصا در بحث هایی که از جمله سرمایه گذاری و مسائل مختلفی که با آن روبه رو هستیم مطرح شود و مورد بررسی قرار گیرد.
بیست و نهمین نشست مدیران حقوقی کلانشهرهای ایران با سخنان  عبدالحمید ناصر پور مدیرکل  امور حقوقی شهرداری شیراز آغاز شد ...
وی ضمن خوش آمد گویی به مهمانان افزود این نشست در راستای تعامل و هم افزایی برای ایفای وظایف و مسوولیت های ذاتی و استفاده بهینه از رهیافت های نوین در این زمینه برگزار می شود .

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات