۷۰ هزار خانه برای تهرانی‌ها در طرح مسکن ملی ساخته می‌شود

۷۰ هزار خانه برای تهرانی‌ها در طرح مسکن ملی ساخته می‌شود

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان تهران به نقل از ایرنامحمود محمود زاده روز شنبه در مراسم آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در استان‌های تهران، قزوین و البرز گفت: ثبت نام در شهر تهران برای ۷۰ هزار نفر انجام می‌شود که ۵۰ هزار واحد در شهرهای جدید پردیس، پرند، هشتگرد و ایوانکی و ۲۹ هزار واحد آن در سایر شهرها به متقاضیان واگذار می‌شود .

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد که تاکنون  ۱۸۰ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند و گفت: با ثبت‌نام‌های جدیدی که در استان‌های مختلف درحال انجام است این رقم افزایش می یابد .

وی به ظرفیت ثبت نام در شهرهای جدید برای تهرانی‌ها اشاره کرد و گفت: در مرحله اول ثبت‌نام در پردیس سه هزار نفر، در پرند ۲۰ هزار نفر، در هشتگرد هشت هزار نفر و در ایوانکی ۱۵ هزار نفر ثبت نام خواهند شد که ظرفیت ثبت نام در پردیس در نیم ساعت ابتدایی تکمیل شد .

محمودزاده توضیح داد: ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن برای متقاضیان دو مزیت دارد نخست قیمت تمام‌شده در مقایسه با قیمت بازار است که قابل مقایسه نیست و همچنین با توجه به اینکه واگذاری زمین در این طرح به صورت فروش اقساطی است، قیمت زمین طی پنج سال به صورت اقساطی دریافت خواهد شد .

معاون وزیر راه و شهرسازی از مذاکرات جدید برای افزایش مدت زمان فروش اقساطی زمین در این طرح خبر داد و گفت: در صورت موافقت هیات دولت، فروش اقساطی در این طرح از پنج سال به ۱۰ سال افزایش خواهد یافت .

محمودزاده در پاسخ به این سوال که آیا دوباره برای تهرانی‌ها امکان ثبت نام در سامانه فراهم می شود، گفت: پس از پایان ثبت نام در صورت تامین زمین، ثبت نام برای استان‌های دارای ظرفیت باز خواهد شد .

شرایط ثبت نام مسکن ملی

متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین ماه ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب اسلامی از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد .

شرط دیگر متاهل یا سرپرست خانوار بودن است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند .

داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا از دیگر الزامات است .

سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود .

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان تهران

    اداره کل راه و شهرسازی استان تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات