رکن اول موفقیت در مسیر توسعه شهری وجود همدلی و انسجام در شهرداری و شورای اسلامی شهر است

رکن اول موفقیت در مسیر توسعه شهری وجود همدلی و انسجام در شهرداری و شورای اسلامی شهر است

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قزوین؛ جمالی نژاد افزود: رکن اول موفقیت در مسیر توسعه شهری وجود همدلی، انگیزه و همکاری  خوب و ایجاد یک انسجام در شهرداری و شورای اسلامی شهر است.

وی اظهار کرد: وزارت کشور نیز در مسیر توسعه شهرها و روستاهای استان قزوین حمایت های لازم را خواهد داشت تا رضایت مردم جلب شود،چرا که امروزه هدایت و راهبری شهرها سخت شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد:شهردار زمانی می تواند صادق و تاثیر گذار باشد و حس تعلق و همدلي را ايجاد كند، که بتواند مناسبات خود را با سه زاويه تنظيم كند. مناسبات با همكاران خود در شهرداری و شورای اسلامی شهر، مناسبات با مردم و با حاكميت.

جمالی نژاد از شهرداری‌ها به عنوان خاکریز اول مطالبات مردم نام برد و گفت:لذا در تنظیم مناسبات با همکاران،باید شایسته سالاری و چابک سازی در راستای تسهیل در امور مردم و کاهش هزینه ها مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی اظهار داشت:همچنین داشتن ساز و کارهای شفاف امری بسیار مهم در راستای جلوگیری از تخلفات می باشد،لذا باید فرآیندهای اداری کوتاه، شفاف و کارآمد باشد.

معاون وزیر کشور تصریح کرد:از سوی دیگر به منظور افزایش انگیزه کاری در کارکنان ارائه تسهیلات رفاهی مناسب به کارکنان باید جزو اولویت کاری  شهرداران باشد.

وی با بیان این مطلب که شهرداری ها نقش بسیار مهمی در حفظ امنیت ملی کشور دارند، گفت: اگر شهرداری‌ها کار خود را به درستی و خوب انجام دهند، امنیت ملی تضمین می شود.

جمالی نژاد اضافه کرد: چرا که شهرداری ها بعنوان اولین خاکریز مطالبت مردمی نقش بسزایی افزایش رضایت عمومی مردم دارند، جلب رضایت مردم منجر افزایش حس تعلق مردم به محلات، شهر و استان و در نتیجه سرمایه اجتماعی تقویت می شود و در نهایت شاهد افزایش وفاق ملی، همدلی و همبستگی بیشتر میان مردم و مسئولان و ثبات امنیت کشور خواهیم بود.

وی یکی از مهمترین چالش ها و تهدید جدی کشور را ایجاد گسل میان مردم و حاکمیت و بی اعتمادی به مسئولان دانست و گفت: مدیران شهری نقش موثری در رفع این تهدید دارند.

این مسئول در بخش دیگر از سخنانش افزود:تنظیم مناسبات با حاکمیت برای شهرداران اهمیت ویژه ای دارد،تعامل خوب شهرداری ها با دستگاه‌های اجرایی گامی مهم در توسعه شهری است،در این زمینه از ارتباط با مراکز علمی و دانشگاهی نباید غافل ماند،زیرا امروز ما به دنبال شهرهای کارآفرین، نوین و خلاق و کارآمد هستیم که با کمک مراکز علمی این مهم محقق می‌شود.

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور در ادامه گفت:بزرگترین چالش و تهدید کشور در شرایط کنونی نوسان قیمت ها،تحریم ها،زلزله و سیل نیست،گسل بین مردم و حاکمیت و دور شدن مردم از مسئولان و بی اعتمادی به مدیران و نظام بزرگترین چالش و تهدید است که باید آن را جدی بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: در دهه 60  زیرساخت های زیادی در کشور وجود نداشت و برغم مشکلات فراوان  ولی اعتماد بود،امروز زیرساخت وجود دارد اما اعتماد مردم کمرنگ شده  است،مدیران شهری در راستای تقویت اعتماد عمومی و جلب رضایت مردم  با خدمت رسانی می‌توانند نقش آفرین باشند.

جمالی نژاد در بخش دیگری از سخنانش از قزوین به عنوان یک شهر ویژه با ریشه های عمیق تاریخی و اصیل یاد کرد و گفت: در حاکمیت نگاه به شهر قزوین متفاوت است و جایگاه تاریخی و با اصالتی که این شهر دارد می‌تواند در عرصه بین المللی نقش آفرین باشد.

وی از شهردار قزوین خواست با اعتماد سازی، برنامه ریزی دقیق و اصولی و شناسایی منابع جدید درآمدی و فعال کردن ظرفیت‌های شهری در مسیر توسعه گام بردارد زیرا توسعه واقعی شهر با یک نهضت و جهاد پاسخگویی در شهرداری و شورای اسلامی شهر قزوین محقق می‌شود.

جمالی نژاد خاطرنشان کرد:در برنامه سوم  و چهارم موضوع مدیریت واحد شهری دیده شده بود ولی با گذشت یک دهه هنوز این امر میسر نشده است،پس از آسیب شناسی های صورت گرفته متوجه شدیم که بدنه شهرداری‌ها آماده این کار نیستند و دستگاه‌های اجرایی هم مقاومت می‌کنند لذا ما مدیریت هماهنگ شهری را تعریف کردیم تا بتوانیم الفبای همکاری و همدلی را مطرح کنیم و در فاز بعدی مدیریت واحد شهری را بتوانیم اجرایی کنیم.

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات