‍ ‍ ‍ بیشترین تعداد آتش‌سوزی آذرماه امسال مربوط به منازل مسکونی است

‍ ‍ مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی خبر داد:

‍ ‍ ‍ بیشترین تعداد آتش‌سوزی آذرماه امسال مربوط به منازل مسکونی است

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، از انجام 89 مورد عملیات اطفاء حریق و 121 مورد عملیات امداد و نجات به دلیل بی‌احتیاطی و عدم رعایت مسائل ایمنی در شهر کرمان در آذر ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، رضا میرزایی گفت: در آذرماه در مجموع 89 مورد حریق در شهر کرمان اتفاق افتاده است که از این تعداد  22 مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، 12 مورد مربوط به وسایل نقلیه، 23مورد مربوط به منازل مسکونی، 7مورد مربوط به مراکز تجاری، 7 مورد مراکز دولتی و18مورد مربوط به جنگل و درختان بوده است.

وی همچنین از انجام 121مورد عملیات امداد و نجات در مدت یاد شده خبر داد و افزود: از این تعداد  36 مورد زنده‌گیری حیوانات خطرناک و آزار دهنده، 15مورد زنده گیری مارهای سمی و غیر سمی، 23 مورد چیدن حلقه و قفل، 22 مورد امداد آسانسور،10 مورد امداد تصادفات خودرویی، 2 مورد نجات سقوط در چاه، یک مورد امداد نجات از کوه و بلندی و مابقی آنها مربوط به سایر موارد بوده است.

میرزایی اظهار داشت: درمجموع این عملیات‌ها 53 نفر از شهروندان نجات یافتند و متاسفانه 12 نفر مجروح شده اند.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت تعداد سه هزار و 67نفر از شهروندان و دانش‌آموزان آموزش‌های پیشگیری و آتش‌نشانی را توسط کارشناسان این سازمان فرا گرفتند و همچنین 92 مورد مشاوره ایمنی و 40 مورد بازدید ایمنی بنا به درخواست شهروندان در مدت زمان یاد شده ارائه شده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات