اطلاعیه شرکت توانير درباره نحوه محاسبه قیمت برق

اطلاعیه شرکت توانير درباره نحوه محاسبه قیمت برق

به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این اطلاعیه آمده است: پیرو طرح حذف قبوض کاغذی برق که پس از اطلاع رسانی های گسترده توسط مجموعه صنعت برق از ابتدای مهرماه سال جاری به اجرا درآمد، ضمن تشکر از مشارکت همه هموطنان گرامی در این طرح ملی، به اطلاع می رساند که در این طرح صرفا قبوض کاغذی برق حذف شده و هیچ گونه تغییری در نحوه محاسبه قیمت برق رخ نداده و اقلام عوارض و آبونمان کماکان براساس مبلغ صورتحساب و تعداد روزهای دوره قرائت محاسبه می شود و کاهش یا افزایش طول دوره قرائت، اثری در افزایش بهای برق مصرفی نخواهد داشت.
در این اطلاعیه آمده است: براساس طرح حذف قبوض کاغذی برق، قرائت کنتور همانند گذشته توسط ماموران قرائت انجام می شود و صرفا قبوض کاغذی برق حذف شده است و صورتحساب برق مصرفی از طریق پیامک به شماره تلفن همراه اعلام شده از سوی مشترکان که در سیستم شرکت های توزیع نیروی برق ثبت شده است، به اطلاع مشترکان محترم می رسد.
همچنين مشترکان گرامی به منظور مشاهده قبض برق خود می توانند با مراجعه به پایگاه های اینترنتی شرکت های توزیع نیروی برق استان متبوع، نسبت به مشاهده تصویر قبوض برق خود که عینا همانند قبوض کاغذی پیشین بوده و امکان چاپ و مقایسه با ارقام و صورت حساب های گذشته را دارد، اقدام کنند.
بر اين اساس، نرخ برق براساس مصوبه هیئت وزیران از اردیبهشت سال جاری صرفا به میزان هفت درصد برای عموم مشترکان افزایش داشته است. همچنین به منظور حفظ حقوق عامه مردم و به ویژه مشترکانی که برق را بهینه مصرف می کنند،‌ تنها مشترکان پرمصرف برق 16 درصد مشمول افزایش قیمت برق می‌شوند که این میزان صرفا شامل مشترکانی می‌شود که بیش از الگوهای تعیین شده مصرف می‌کنند. (حدود 15 درصد از مشترکان در رده پرمصرف‌ها قرار دارند).
یادآور می‌شود که الگوی مصرف در تمامی مناطق در ماه‌های غیرگرم 200 کیلووات ساعت است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات