تخریب و جمع آوری ۱۰۰ کوره غیرمجاز زغال گیری در ری

تخریب و جمع آوری ۱۰۰ کوره غیرمجاز زغال گیری در ری

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، محمد رستگاری صبح امروز در حاشیه جمع آوری این کوره ها با اشاره به اینکه کوره های زغال گیری توسط اتباع بیگانه و بصورت غیرمجاز و آلاینده در این منطقه شکل گرفته و فعال هستند، افزود: با تلاش همکاران ما در محیط زیست شهرستان ری و با همکاری مرجع قضایی و فرمانداری شهرستان ری امروز شاهد جمع آوری و تخریب این کوره های آلاینده هستیم.
وی با بیان اینکه موضوع تغییر کاربری این اراضی و در برخی اوقات تصرفاتی که در این منطقه اتفاق می افتد نیازمند ورود دستگاههای مربوطه مانند جهاد کشاورزی نیز هست، افزود:  فعالیتی که در این منطقه وجود دارد نوعی تغییر کاربری غیرمجاز است و دستگاههای متولی باید با حفظ کاربری، اجازه شکل گیری چنین معضلاتی را ندهند تا تبعات محیط زیستی آن گریبان گیر شهروندان نشود.
رستگاری با اشاره به اینکه تا پایان فصل سرما برنامه گشت و پایش محیط زیست بصورت مستمر ادامه خواهد داشت، گفت: اگر مجددا این کوره شروع به فعالیت کنند سریعا موضوع از طریق مراجع مربوطه پیگیری و جلوی فعالیت آن گرفته خواهد شد و این موضوع در دستور کار محیط زیست استان تهران قرار دارد.
زهره عبادتی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری نیز با اشاره به اینکه به این واحد ها در یک سال گذشته  چندین مرحله اخطاریه ابلاغ شده است، افزود: متاسفانه به دلیل اینکه فرآیند فعالیت این کوره ها خیلی پیچیده نیست با ایجاد کوره های جدید مجددا شروع به فعالیت می کنند.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه این فعالیت ها در اراضی کشاورزی و ملی اتفاق می افتد و دستگاه های ذیربط در این خصوص مسئولیت مستقیم دارند امیدواریم دستگاه های متولی هم به کمک محیط زیست آمده و با نظارت بیشتر بر این اراضی شاهد شکل گیری مجدد این فعالیت ها نباشیم.
عبادتی تصریح کرد: در بخش فشافویه هم شاهد فعالیت این کوره ها بوده ایم که در سال گذشته جمع آوری شدند و پایش ها نشان می دهند که فعالیت مجدد این کوره ها در این منطقه شکل نگرفته است.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: در بخش قلعه نو نیز تعدادی کوره غیرمجاز شناسایی شده است که دستورات قضایی آن هم دریافت شده و با همکاری دستگاههای مربوطه بزودی این کوره ها نیز جمع آوری خواهند شد.
این گزارش می افزاید: سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران یک شنبه شب در گشت و پایش محیط زیست، با حضور در این منطقه دستور فوری تخریب و جمع آوری این کوره ها را با هماهنگی مقام قضایی صادر کرد.
بر اساس این گزارش، گشت و پایش های شبانه روزی محیط زیست استان تهران و برخورد با منابع آلاینده و واحدهای صنعتی و معدنی متخلف همچنان ادامه خواهد داشت.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات