ایده 'مسکن مهر'دولت 'احمدی نژاد' به چین رسید

ایده 'مسکن مهر'دولت 'احمدی نژاد' به چین رسید

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) www.BanaNews.irدولت مرکزی چین به دولت های محلی دستور داده است برای ساخت ۱۰ میلیون واحد مسکونی برای کم درامدها دست بکار شوند.

این نخستین بار است که پس از افزایش بهای مسکن در چین و اعتراض افکار عمومی به بالا رفتن بی رویه قیمت ها دولت چین چنین طرحی را اجرا می کند که به گفته برخی از ناظران برگرفته از طرح مسکن مهر در ایران است.

اطلاعات دریافتی از دولت مرکزی نشان می دهد که دولت می خواهد چهار میلیون واحد مسکونی تا پایان سال جاری میلادی به بهره برداری رسیده و در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

ساخت و ساز سریع در چین امر بدیعی نیست زیرا چینی ها در جریان شیوع بیماری سارس در سال ۲۰۰۳ میلادی توانستند یک بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی را برای درمان بیماران ظرف یک هفته ساخته و افتتاح کنند.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایرنا، دولت مرکزی چین در جریان نشست مقام های ذی ربط دستور داد اموال و صندوق ها و زمین های مورد نظر برای ساخت خانه های ارزان قیمت فورا آماده شود.

از دولت های محلی خواسته شده است صندوق های کافی را برای اجرای این طرح اختصاص دهند.

دولت همچنین تاکید کرده است باید بر این صندوق ها نظارت دقیق صورت گیرد تا مفسدان به آن دست اندازی نکنند.

با این حال گفته می شود که یکی از نگرانی های دولت های محلی چگونگی تامین نقدینگی برای ساخت این خانه هاست .

' چی حی ' معاون وزیر مسکن و توسعه شهر و روستای چین گفت : برای ساخت این خانه های ارزان قیمت باید چند کار را بدرستی انجام داد.

وی گفت : تامین صندوق های مالی ، نظارت بر این صندوق ها ، تسریع در اجرای طرح های ساخت مسکن ، نظارت کیفی بر طرح ها و تقویت مدیریت بر طرح ساخت مسکن ارزان قیمت از جمله تدابیری است که باید مد نظر قرار گیرد.

 

    نظرات