شهرداری اراک تا ۵ فروردین ۳۵۲ میلیارد تومان بدهکار بوده است

شهرداری اراک تا ۵ فروردین ۳۵۲ میلیارد تومان بدهکار بوده است


شهردار اراک گفت: طبق بررسی صورت گرفته شهرداری اراک تا پنجم فروردین ماه سال جاری ۳۵۲ میلیارد تومان بدهی داشته است.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری، مهندس شفیعی در صحن رسمی شورای شهر پیرامون گزارش رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر در خصوص عملکرد هشت ماهه شهرداری در تحقق بودجه ۹۸ و انحرافات موجود بیان کرد: شهرداری اراک تا پنجم فروردین ماه سال جاری ۳۵۲ میلیارد تومان بدهی داشته است. حقوق اسفند کارگران، ۴ درصد سخت و زیان آور، بیمه، مالیات و سنوات پرداخت نشده بود و حقوق آذرماه و دی ماه نیز ۱۵ روزه پرداخت شده بود.

وی با اشاره به اینکه هر هفته یک رای دادگاه داریم که باید در قبال آن پرداخت صورت گیرد، تصریح کرد: شهرداری دارای درآمد است، اما بخشی از این درآمدها صرف پرداخت دیون می شود. برای خرید اتوبوس های جدید ۳۰ میلیارد تومان از پست بانک وام دریافت شد که باید ۱۱ قسط برای آن پرداخت می شد، اما تا زمان حضور من در شهرداری هیچ قسطی پرداخت نشده بود که تاکنون ۶ قسط آن پرداخت شد.

شهردار اراک افزود: بدهی شهرداری به بانک شهر ۸۰ میلیارد تومان و بدهی به پست بانک ۴۰ میلیارد تومان بوده است و شورا طی ۲ سال اخیر از این میزان بدهی ها اطلاع داشته است. در تمام ۹ ماهه اخیر در خصوص ۳۵۲ میلیارد تومان بدهی شهرداری مصاحبه کرده ام چراکه لازم است اطلاعات به نحوی بیان شود که ابهام برانگیز نباشد.

وی گفت: روزانه ۲۰ هزار وسیله نقلیه از کمربندی شمالی و ۲۵ هزار وسیله از کمربندی جنوبی اراک تردد می کنند که عموما وسایل نقلیه سنگین هستند. از طرفی ۲۳۰ هزار وسیله نقلیه و خودرو در اراک وجود دارد که ۵ برابر استاندارد جهانی سوخت مصرف می کنند و ۴۰۰ برابر استاندارد جهانی آلایندگی دارند.

مهندس شفیعی افزود: اراک دارای ۱۵۰ دستگاه اتوبوس است که ۵۰ دستگاه از این تعداد گازوئیل سوز است و هر سه ماه یکبار معاینه فنی می شوند ولی آمار آنها با ۲۵ هزار تردد در کمربندی و ۲۳۰ هزار خودرو در سطح شهر قابل قیاس نیست.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات