نصب 325 نیروگاه خورشیدی در 21 شهر استان فارس

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهدی شفیعیان"، با بیان اینکه استان فارس از جمله استان‌هایی است که به‌دلیل برخورداری از تابش مناسب جزو مناطق مستعد برای استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی است، اظهار داشت: متوسط میزان تابش این استان بین 2000 تا 2200 کیلووات ساعت بر مترمربع در سال بوده که این میزان تابش برای نیروگاه‌های خورشیدی مناسب است.
وی افزود: شهرستان بوانات با 41 نیروگاه، شهرستان جهرم با برخورداری از 33 نیروگاه و همچنین شهرستان داراب با احداث 32 نیروگاه خورشیدی بیشترین تعداد نصب نیروگاه‌ها را در میان سایر شهرستان‌های فارس دارند.
شفیعیان یادآور شد: این نیروگاه‌ها بی صدا بوده و هزینه تعمیر و نگهداری آنان نیز حداقل است که به همین دلیل نصب این نیروگاه‌ها با استقبال خوبی از سوی مشترکان روبرو شده است.
وی، مراجعه به سایت شرکت توزیع نیروی برق استان فارس و ثبت درخواست به صورت اینترنتی را از جمله شرایط عقد قرارداد خرید تضمینی 20 ساله مختص مشترکان برای تمامی تعرفه‌های خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی با امکان اتصال نیروگاه متقاضی توسط کنتور مستقل به شبکه برق در استان فارس برشمرد و افزود: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به آدرس الکترونیکی www.farsedc.ir ، قسمت خدمات الکترونیک پرکاربرد و انتخاب گزینه قرارداد خرید تضمینی برق خورشیدی نسبت به ثبت نام و ثبت درخواست احداث نیروگاه اقدام کنند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات