افتتاح 24 پارکینگ عمومی در گرگان/ نوسازی 4 دستگاه اتوبوس در هفته حمل و نقل

افتتاح 24 پارکینگ عمومی در گرگان/ نوسازی 4 دستگاه اتوبوس در هفته حمل و نقل

مهدی کمال غریبی در گفتگو با خبرنگار مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی شهرداری گرگان با اشاره به اقدامات انجام شده در هفته حمل و نقل اظهارکرد: یکی از سیاست‌های شهرداری گرگان مشارکت شهروندان در ایجاد پارکینگ‌های عمومی در سطح شهر است.

وی ادامه داد: در همین راستا زمین‌های بلااستفاده‌ای که در سطح شهر رها شده را شناسایی کرده و برای ایجاد پارکینگ عمومی با مالکان وارد مذاکره شده‌ایم.

سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری گرگان تصریح کرد: در هفته حمل و نقل  بیست و چهارمین پارکینگ عمومی با مشارکت شهروندان در خیابان شهدا نبش لاله هشتم به متراژ یک هزار و 200 مترمربع با حضور شهردار گرگان به بهره‌برداری رسید.

کمالغریبی به بخش دیگری از اقدامات این سازمان در هفته حمل و نقل اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی سامانه تهیه بلیط الکترونیکی در پایانه مسافربری انقلاب با 2 میلیارد ریال اعتبار و با مشارکت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از دیگر اقدامات انجام شده در این ایام بود.

به گفته وی با راه اندازی این وب کیوسک ها دست واسطه‌ها از قیمت بلیط برای سفرهای برون شهری کوتاه می‌شود و در عین حال این امکان را به مسافران می‌دهد نوع وسیله نقلیه، محل صندلی، تاریخ و ساعت حرکت، شرکت مسافربری را خود انتخاب کنند.

سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری گرگان به ساخت دو دفتر مسافربری در ترمینال خودروهای سواری شرق گرگان اشاره کرد و گفت: این دفاتر قبلا داخل پایانه قرار داشت اما برای خدمات دهی راحت تر به شهروندان آنها را با صرف 900 میلیون ریال اعتبار و در مدت 45 روز به حاشیه خیابان اصلی انتقال دادیم.

وی گفت: نوسازی چهار دستگاه اتوبوس و برگشتن این اتوبوس‌ها به چرخه خدمت با یک و نیم میلیارد ریال اعتبار در مدت 25 روز، برگزاری مسابقه نقاشی، جشن روز حمل و نقل و تقدیر از 30 نفر از برگزیدگان، تجلیل از رانندگان نمونه ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی از دیگر اقدامات انجام شده در هفته حمل و نقل امسال که به اجرا گذاشته شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری گرگان

  منبع خبر

  شهرداری گرگان

  شهرداری گرگان

  شهرداری گرگان یک سازمان دولتی و شهرداری در شهر گرگان می باشد

   نظرات