۱۷۱ پروژه مهم وزارت نیرو در استان گیلان در حال اجراست/ تنگنای فنی در اجرای پروژه‌ها وجود ندارد

۱۷۱ پروژه مهم وزارت نیرو در استان گیلان در حال اجراست/ تنگنای فنی در اجرای پروژه‌ها وجود ندارد


به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران در گیلان، با اشاره به بهره برداری پروژه های امروز گفت: بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری این طرح هاست و امید است تا پایان دولت دوازدهم بخش قابل توجهی از طرح‌ها به بهره برداری برسد.
وی افزود: هیچ تنگنای فنی در اجرای پروژه ها وجود ندارد و تامین منابع مالی اصلی ترین چالش است که امیدواریم با تنوع بخشی و استفاده از فرصت هایی که قانون بودجه فراهم کرده و خواهد کرد سرعت بیشتری به اجرای این پروژه ها داده شود.
وزیر نیرو همچنین گفت: کشور ما از حیث دسترسی به آب شرب سالم و پایدار در جامعه شهری نزدیک صد در صد است و در جامعه روستایی هم حدود ۷۶درصد این دسترسی را دارند.
وی گفت: این بدان معنا نیست که آب مابقی این جوامع تامین نمی شود بلکه شبکه تامین آب پایدار و دسترسی مطمئن به واحدهای مسکونی شاخصی است که اینک به ۷۶ درصد رسیده و در این دولت به بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰روستا آبرسانی شده و تا پایان دولت جمعیت بهره مند روستایی از آب شرب و سالم پایدار به ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید .
اردکانیان گفت: در حوزه فاضلاب هم به طور متوسط جمعیت تحت پوشش در شهرها حدود ۵۱ درصد است و تا پایان امسال هر دو سه هفته یک بار، یک تصفیه خانه فاضلاب به بهره برداری می رسد و تاکنون ۲۳۲ تصفیه خانه در مدار بهره برداری قرار گرفته و امید است با یکپارچه سازی ساختار شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی بویژه روستایی شاهد تحول و توسعه کار باشیم.
وی همچنین گفت: رودخانه ها اثرات مخرب ندارند. دست اندازی به آنها و تجاوز به حریم رودخانه موجب می شود که خانه رود مورد تعرض قرار گیرد و طبیعتا نزول رحمت الهی هم به سیلاب مخرب تبدیل شود.
وی خاطرنشان کرد: کار خوبی در استان گیلان در زمینه لایروبی، کناره بندی و مهندسی رودخانه ها در حال انجام است و امید واریم با منابع خوبی که دولت در لایحه بودجه ۹۹ پیش بینی کرده و با تایید مجلس حکم قانون پیدا خواهد کرد بتوانیم به ویژه در سال ۹۹ بخش قابل توجهی از رودخانه های اصلی کشور را لایروبی و کناره بندی کنیم.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

منبع خبر

وزارت نیرو

وزارت نیرو

وزارت نیرو

    نظرات