نشست اعضای هیات مدیره سازمان با حضور مهندس احمد خرم و مهندس غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان

نشست اعضای هیات مدیره سازمان با حضور مهندس احمد خرم و مهندس غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان

نشست اعضای هیات مدیره سازمان با حضور مهندس احمد خرم و مهندس غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان

هزار و دویست و بیست یکمین جلسه هیات مدیره سازمان با حضور مهندس احمد خرم و مهندس غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان و جمعی از مهندسان عضو سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، در این جلسه محمد ابراهیم پور رییس سازمان گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان نیازمند حضور افراد باتجربه و توانمندی چون مهندس خرم می باشد. وی گفت: با کمک اعضای  هیات مدیره در استان ها و تواناییها، مدیریت و تجربه مهندس خرم شاهد تحول در صنعت ساختمان خواهیم بود.

در ادامه رییس سازمان، گزارشی از فعالیت های سال اول هیات مدیره دوره هشتم سازمان ارائه و ضمن اشاره به این موضوع که اهداف هیات مدیره دوره هشتم بر بحث آموزش است افزود:  مهندسی همواره به علوم جدید وابسته است و با پیشرفت علم، متحول می‌شود. از همین رو می‌توان گفت که آموزش نقشی مهم و اساسی در پیشرفت و توسعه مهندسی دارد.

مهندس احمد خرم وزیر سابق راه وترابری در این جلسه گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان برای ارتقا و پیشرفت نیازمند همفکری و همیاری اعضای هیات مدیره سازمان  استان ها  و جامعه مهندسی کشور می باشد وی افزود : بدون کمک جامعه مهندسی اتفاقی نخواهد افتاد و تاکید کرد: برای انجام یک کار ،چند مقدمه نیاز است که باید وجود داشته باشد. اولین مقدمه، خواست و اراده است که در نهایت انگیزه را می‌سازد. ابتدا فرد باید اراده داشته باشد که کار انجام شود دومین گام، دانش کار یا دانستن است. سومین مقدمه، توانستن است.

وی در ادامه افزود: انتظار جامعه مهندسی و مردم از مهندسان بسیار بیشتر از این است که تاکنون وجود داشته، با اینکه روند مثبت بوده اما به کندی حرکت کرده ایم.

احمد خرم افزود، سازمان نظام مهندسی ساختمان باید چند برنامه مهم را اجرایی نماید. وی در این زمینه به ایجاد مرکز مشترک نوآوری برای اشتغال مهندسان ، صدور خدمات فنی و مهندسی برای کشورهای همسایه، ایجاد خانه های مهندس در استان ها و امور رفاهی، ورزشی ، فرهنگی و گردشگری بخصوص در استان های شمالی کشور مثل گلستان، گیلان و مازندران و همکاری با دانشگاهها و ارتباط با مقامات استانی اشاره کرد.

خرم به شرایط گردشگری در استان های گلستان و گیلان و مازندران اشاره و افزود: این استان ها استعداد و زمینه های خوبی برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال دارند که باید به درستی از آن استفاده شود. وی افزود می توان با فعال کردن صندوق مشترک سازمان نظام مهندسی ساختمان، کمک های زیادی به سرمایه گذاری در استان ها کرد.

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان یک انجمن در شهر گرگان می باشد

   نظرات