آیین اتیان سوگند مهندسان قبول شده در آزمون ورود به حرفه بهمن ماه ۹۷ برگزار شد.

آیین اتیان سوگند مهندسان قبول شده در آزمون ورود به حرفه بهمن ماه ۹۷ برگزار شد.

آیین اتیان سوگند مهندسان  قبول شده در آزمون ورود به حرفه بهمن ماه ۹۷ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان ، مراسم اتیان سوگند مهندسان قبول شده در آزمون ورود به حرفه بهمن ماه ۹۷، امروز چهارشنبه ۴ دی ماه باحضور معاون هماهنگی امور عمرانی و مدیر کل مدیریت بحران استانداری گلستان، مدیر کل راه و شهرسازی استان، رییس شورای اسلامی شهر گرگان، مهندسان پیشکسوت، اعضای هیات مدیره و شورای انتظامی سازمان در سالن فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برگزار شد.

در این آیین میر محمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان گفت: مهمترین موضوع در شروع  فعالیت حرفه ای شما، اخلاق مداری، تعهد و ایفای وظیفه تخصصی و اصلی در امر نظارت ساختمان است .

غراوی صمن اشاره به این موضوع که اشتباه در کار مهندسی ، خطرات جبران ناپذیری را به بار خواهد آورد، بر به روز رسانی علم مهندسی با شرکت در دوره های آموزشی، استفاده از نرم افزارهای علمی حرفه ای و به روز مهندسی و بکارگیری تجربه مهندسان پیشکسوت تاکید کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با تاکید بر اینکه بخش ساختمان سهم بسزایی در اقتصاد کشور دارد و ظرفیتی مهم برای توسعه و افزایش اشتغالزایی و تولید است از مهندسان خواست تاصمن استفاده از مصالح استاندارد در بحث صرفه جویی در مصرف انرژی دقت کافی داشته باشند.

غراوی از مهندسان جدیدالورود به عرصه مهندسی خواست تا با اعتماد به نفس کارخود را آغاز و با عملکرد مناسب و رعایت قوانین و اخلاق حرفه ای میزان اعتماد عمومی به جامعه مهندسی را افزایش دهند.

محمد ابراهیم پور رییس سازمان در این آیین گفت: شما مهندسان جوان که تازه وارد  عرصه  مهندسی شده اید باید به این موضوع باور داشته باشید که مهندسی، حرفه ای  خاص و مقدس است که باید برای آن ارزش زیادی قائل شوید.

رییس سازمان با اشاره به اینکه ساختمان یک سرمایه ملی است و  بالاترین مسوولیت ساخت و ساز به عهده مهندسان است تاکید کرد باید با وجدان کاری به تکالیف و وظایف مهندسی خود عمل نمایند تا سبب رضایتمندی بهره برداران نهایی ساخت و ساز ( شهروندان) شوید.

ابراهیم پور خاطر نشان کرد: هیات مدیره دوره هشتم سازمان بر بحث آموزش مهندسان تاکید فراوان دارد و بدین منظور دوره های آموزشی، سمینارها و همایش های زیادی تاکنون برگزار شد و در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

رییس هیات مدیره سازمان با اشاره به اینکه بخشی از شکایات مرجوعی به شورای انتظامی به دلیل ناآگاهی مهندسان است از قبول شدگان آزمون ورود به حرفه خواست تا با مطالعه بیشتر مباحث مقررات ملی ساختمان ، شرکت در دوره های آموزشی در جهت به روز رسانی علم و دانش خود تلاش نمایند و گزارشات ارسالی به مراجع صدور پروانه را به موقع ارائه نمایند.

رییس سازمان در پایان سخنان خودخاطر نشان کرد: امیدوارم این گردهمایی ها و هم قسم شدن برای حرکت در راستای منافع ملی و سازمان و جلوگیری ازتخلفات ساخت و ساز بیانجامد.

حسین محبوبی مدیر کل راه و شهرسازی استان در آیین اتیان سوگند مهندسان گفت: آزمون ورود به حرفه بسیار سخت است و شما قبول شدگان در آزمون جز نخبگان می باشید.

محبوبی با اشاره به اینکه مهندسان نقش اساسی را در ‌ساخت و ساز دارند افزود: آرزوی هر خانواده داشتن سرپناهی امن است واین مسوولیت شما را دوچندان می کند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان  ضمن اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان از نظر علمی در وضعیت خوبی است افزود: خطا و اشتباهی که یک مهندس مرتکب شود مختص شخص او‌نیست بلکه مربوط به حرفه مهندسی می شود، بنابراین از مهندسان جدید الورود به عرصه ساخت و ساز خواست تا با شرکت در دوره های آموزشی سازمان استان جهت بالابردن دانش خود تلاش نمایند.

وی با اشاره به رکود در بخش صنعت ساختمان در چند سال اخیر، افزود با اجرای طرح های دولت و وزارت راه شهرسازی در قالب طرح ملی باز آفرینی شهری انشاله شاهد رونق این صنعت در کشور باشیم.

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان یک انجمن در شهر گرگان می باشد

   نظرات