برگزاری اولین دوره مسابقات محاسبات ذهنی چرتکه در قزوین برگزار شد

برگزاری اولین دوره مسابقات محاسبات ذهنی چرتکه در قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ اولین دوره مسابقات استانی محاسبات ذهنی چرتکه با حضور 100 دانش آموز قزوینی برگزار شد.

در این گزارش آمده است؛ پیش از برگزاری اولین دوره مسابقات محاسبات ذهنی چرتکه در قزوین، مسابقاتی در سطح شهرستان برگزار شد و از میان شرکت کنندگان ١٠٠ نفر انتخاب شدند که ٢٠ نفر برای مسابقه کشوری انتخاب می‌شوند و در نهایت ٥ نفر برای مسابقه جهانی برگزیده خواهند شد.

بنابراین گزارش؛اولین دوره مسابقات استانی در رده سنی ۷ تا ۱۲ سال در قزوین برگزار شد و شرکت کنندگان در زمان تعیین شده باید سئوالات ذهنی را با چرتکه حساب می کردند و برترین‌ها پس از گزینش به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند.

این گزارش می افزاید؛ آموزش چرتکه در درس ریاضی باعث افزایش خلاقیت و خود‌کارآمدی دانش‌آموزان می‌شود و با آموزش چرتکه می‌توان مهارت‌ها و توانایی‌های خلاقیت در ریاضی را افزایش داد. چرتکه در واقع به منظور تسهیل یادگیری، وارد فرایند آموزشی شده که مورد استقبال دانش‌آموزان و معلمان قرار گرفته است.

گفتنی است؛ اجرای نمایش طنز و تقدیر از نفرات برگزیده و اهدای لوح تقدیر به شرکت کنندگان از جمله برنامه هایی بود که در حاشیه اولین دوره مسابقات محاسبات ذهنی چرتکه در قزوین انجام شد.

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات