همایش سراسری گسترش سواد آبی به منظور اشاعه فرهنگ مدیریت مصرف آب

همایش سراسری گسترش "سواد آبی" در کرمان به منظور گسترش فرهنگ مدیریت مصرف آب در سالن اجتماعات هتل آسمان کرمان به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش استان و شرکت آب منطقه ای کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای  کرمان، در این گردهمایی سراسری، مشاور وزیر آموزش و پرورش، مدیر کل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، مدیر کل دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مدیریت منابع آب ایران، همچنین علی رشیدی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمان، احمد اسکندری نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان و سرگروه های زمین شناسی، انسان و محیط زیست برخی از استانها حضور داشتند.

در ابتدا، بهرامی دبیر دبیرخانه زمین شناسی، انسان و محیط زیست و دبیر همایش ضمن اشاره به اهداف برگزاری این نشست افزود: در این همایش 52 نفر از مربیان و مدیران گروه از 32 منطقه کشور حضور دارند تا با هدف فرهنگ سازی و رعایت الگوی مصرف در بین جامعه بویژه دانش آموزان درباره اهمیت رعایت الگوی مصرف آب بین دانش آموزان بحث و تبادل نظر نمایند .

علی رشیدی مدیر عامل آب منطقه ای  کرمان هم با  اشاره به اقدامات لازم در برابر سیلابهای احتمالی در استان از جمله لایروبی مسیرهای پر مخاطره افزود : در استان کرمان 12 هزار کیلومتر مسیر رودخانه ای وجود دارد که تاکنون 350 کیلومتر آن ساماندهی شده و 1820 کیلومتر رودخانه در حال مطالعه است . وی ادامه داد: در اکثر شهرهای استان کار لایروبی رودخانه ها توسط دستگاههای مکانیکی به سرعت در حال انجام است.

احمد اسکندری نسب گفت: در مدارس می توانیم با رویکرد آموزش مصرف صحیح منابع آبی به دانش آموزانی که آینده سازان و مدیران آینده این مرز و بوم هستند بیاموزیم که به عنوان زنان و مردان آینده، مصرف بهینه منابع آبی را در دستور کار زندگی خود قرار دهند.

تشریح مبانی کتاب "انسان و محیط زیست" از  موارد مطرح شده در این همایش دو روزه بود و در این همایش برای برگزاری اولین مانور سراسری  مقابله باسیلاب در 5 اسفند برنامه ریزی شد .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای كرمان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای كرمان

    شركت آب منطقه‌ای كرمان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات