تامین آب 3 استان شرقی کشور با اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان

تامین آب 3 استان شرقی کشور با اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا طاهری" در گردهمایی سالانه گروه‌های گشت و بازرسی منابع آب استان که در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد، با اشاره به اینکه طرح‌های خوبی در حوزه صنعت و خدمات داریم، اظهار کرد: بر اساس طرح انتقال آب از دریای عمان در افق طرح حدود ۷۵۰ میلیون متر مکعب آب شیرین به سه استان شرقی کشور می‌رسد و اجرای این طرح صنعت آب کشور را متحول می‌کند.
وی با بیان اینکه عملیات اجرایی طرح انتقال آب از دریای عمان برای سه استان خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان آغاز می‌شود، گفت: این طرح در دهه فجر امسال با اولویت سیستان و بلوچستان اجرا خواهد شد.
قائم مقام مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی با اشاره به اینکه تمامی کارشناسان گروه گشت و بازرسی منابع آب در نوک پیکان مبارزه با تخلفات آبی قرار دارند، افزود: تخلفات آبی باید ریشه‌ای حل شود و حل آن منوط به افزایش مصرف در بخش صنایع پاک و کم آب طلب و کاهش مصرف در کشاورزی مسرفانه است.
طاهری با بیان اینکه میزان اشتغال‌زایی در بخش صنعت و خدمات در حوزه آب بسیار بیشتر از بخش کشاورزی است، ادامه داد: متوسط مصرف آب دنیا در بخش کشاورزی حدود ۷۰ درصد است، درحالی‌که این رقم در استان حدود 87 درصد است.
قائم مقام مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی با اشاره به اینکه کشاورزی کم بازده ضرری برای نسل آینده است، گفت: میزان استفاده از آب را از سمت کشاورزی کم بازده باید به سمت صنعت و خدمات مفید سوق دهیم.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات