سومین جلسه شورای حفاظت شهرستان کردکوی برگزار شد

سومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان کردکوی با حضور معاون عمرانی فرماندار و اعضای شورا در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد..

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، معاون فرماندار شهرستان کردکوی در این جلسه گفت: آمار و اطلاعات مناسبی در خصوص آخرین وضعیت منابع آبی شهرستان ارائه شد.
محمد طاهر مصدق افزود: مدیریت بهینه از منابع آب بایستی از طریق اصلاح الگوی مصرف در همه بخش ها ، نصب کنتورهای هوشمند حجمی، آموزش واطلاع رسانی، برخورد با چاههای غیر مجاز و...با جدیت پیگیری شود. همچنین ایشان بر احیاء قنات های دایر در شهرستان تاکید کرد.
رئیس اداره منابع آب کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان در این جلسه ضمن ارائه آماری از اقدامات انجام شده در راستای حفاظت و صیانت از منابع آبی در سال گذشته و نیز فعالیت های انجام گرفته در 9 ماهه اول سال 98 در زمینه احیا و تعادل بخشی، برلزوم اصلاح الگوی مصرف به عنوان یکی از راهکارهای اصلی جهت احیاء منابع آب زیرزمینی اشاره داشت.
وی همچنین در خصوص نصب کنتورهای هوشمند حجمی و پر و مسلوب المنفعه بودن چاه های غیر مجاز گزارشی ارائه نمود.
در ادامه مدیران جهاد کشاورزی، محیط زیست و شرکت توزیع برق به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند و در پایان مقرر شد امور منابع آب جهت شناسائی چاههای غیر مجاز و چاههای دارای اضافه برداشت و برخورد قانونی اقدام و نتیجه را در جلسه بعدی گزارش کند و جهاد کشاورزی نیز با هماهنگی اداره آب اقدامات لازم را در راستای احیاء قنوات شهرستان را پیگیری نماید.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای گلستان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای گلستان

    شركت آب منطقه‌ای گلستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات