مراسم‌وداع‌باسردارسرافرازجهان‌اسلام‌درکرمان‌یک رویدادبزرگ‌ملی و فراملی‌است

مراسم وداع با سردار سرافراز جهان اسلام و خاکسپاری پیکر مطهرش در شهر کرمان یک رویداد بزرگ ملی و فراملی است و توجه حمایت همه دستگاه ها و نهادهای ملی را مطالبه می کند

دعوت شهردار کرمان از شهرداران کلانشهرهای ایران برای حضور در مراسم خاکسپاری پیکر مطهر سردار سلیمانی

شهردار کرمان گفت: پیکر پاک و مطهر سردار رشید جهان اسلام پس از تشییع در عراق، مشهد مقدس و تهران به کرمان منتقل شده و ان‌شالله روز سه شنبه با شکوه و عظمتی در خور شان این مرد بزرگ در کرمان به خاک سپرده خواهد شد.

  • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید shhhhahhrdar.jpg


به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین سید مهران عالم زاده در گفت‌وگو با همشهری افزود: وداع با پیکر مطهر سردار سلیمانی و خاکسپاری ایشان در شهر کرمان، آنچنان که خواسته این بزرگوار بوده، یک رویداد ملی و فراملی است و بایستی با شکوه و عظمتی در خور شان آن شهید بزرگوار برگزار شود.

شهردار کرمان تصریح کرد: از همه معاونین، شهرداران مناطق و مدیران ارشد شهرداری خواسته‌ام تا برای برگزاری این مراسم باشکوه، هر آنچه در توان دارند را انجام دهند.
عالم‌زاده خاطرنشان کرد: وداع آخر با پیکر مطهر سردار سلیمانی و خاکسپاری ایشان در کرمان رویدادی فراتر از شهر کرمان است و به همین نسبت نیز توجه و حمایت همه‌ی دستگاه‌ها و نهادهای ملی را مطالبه می‌کند .
وی گفت: شهر کرمان علیرغم غم و اندوه فراوان برای تشییع پیکر مطهر "فرزند برومند خویش" تمام و کمال آماده خواهد بود اما قطعا در این زمینه با کمبودهایی مواجه خواهیم شد که امیدواریم با حمایت و توجه همگانی مرتفع گردد.
عالم‌زاده ادامه داد: صدها هزار نفر از اقصی نقاط کشور برای حضور در مراسم خاکسپاری این بزرگمرد تاریخ معاصر کشورمان به کرمان خواهند آمد و این چیزی است که حداقل در سالهای اخیر تجربه آن را نداشته و به همین جهت نیازمند حمایت و همراهی همگان در این زمینه خواهیم بود .
شهردار کرمان ضمن دعوت از همه شهرداران کلان‌شهرها و مراکز استان‌های کشور برای حضور در مراسم با شکوه وداع با سردار سلیمانی گفت: مطمئنم که میلیون‌ها مسلمان ایرانی و غیر ایرانی قلبا خواهان حضور در مراسم خاکسپاری این مرد بزرگ هستند و عده زیادی نیز برای حضور در این مراسم میهمان ما در کرمان خواهند بود به همین جهت درحد مقدورات خود برای میزبانی پیکر پاک و مقدس هر آنچه در توان داشته باشیم را انجام خواهیم داد .
عالم زاده تصریح کرد: وداع با سردار سلیمانی در کرمان با تمام مراسمات پیش از آن متفاوت بوده چراکه خواسته شخص ایشان در زمان حیاتشان بوده تا پس از شهادت در کنار همرزمان شهید خود در لشکر 41 ثارالله و در گلزار شهدای کرمان به خاک سپرده شود و از این جهت لازم است همه ما نه تنها در کرمان بلکه در سراسر کشور، تلاش کنیم تا آنچه مدنظر ایشان بوده به شایسته ترین شکل ممکن رخ دهد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

    منبع خبر

    شهرداری کرمان

    شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

      نظرات