نشست مشترک به منظور برنامه ریزی توسعه روستایی

نشست مشترک به منظور برنامه ریزی توسعه روستایی


به گزارش روابط عمومی جلسه ای با حضور آقایان : رحمان نیای مدیرکل دفتر فنی و حمل و نقل ترافیک استانداری, بلدی مدیرکل بنیاد مسکن , طالبی معاون عمرانی فرماندار, پور نجاتی کارشناس دفتر فنی استانداری , حاج حسینی بخشدار بخش مرکزی , دکتر زرگر مشاور و استاد دانشگاه شهید بهشتی, به منظور بررسی وضعیت موجود الحاق اراضی و توسعه روستاهای میم و مبارک آباد در سالن جلسات بنیاد تشکیل گردید.
ابتدا مدیرکل بنیاد مسکن گزارشی از وضعیت روستاهای استان ارائه نمود و گفت هدف از توسعه و عمران روستایی، تنظیم و اجرای برنامه‌هایی است که شرایط زندگی ساکنان مناطق روستایی را بهبود بخشد.
وی با بیان اینکه متولی مشخصی در بحث توسعه روستایی نداریم، گفت: وجود یک مدیریت و متولی واحد و قوی در امر تصمیم‌گیری برای توسعه روستا ضروری است.
ایشان با اشاره به تلاش مضاعف بنیاد مسکن در خصوص آبادانی روستاها و زدودن محرومیت از چهره روستاها اظهار داشت: توسعه روستاها امری ضروری است، چرا که خالی شدن روستاها از جمعیت از عوامل اصلی مشکلات کشور به شمار می‌رود.
سپس دکتر زرگر مشاور و استاد دانشگاه گفت: توسعه روستاها با توانمندسازی مردم ساکن روستاها محقق می‌شود و بایستی با اکتشاف، شناسایی، سازماندهی و بسیج منابع مذکور، حداکثر استفاده از قابلیت‌های موجود در روستا به عمل آید بنابراین، توسعه و عمران روستا باید مشتمل بر مجموعه‌ای از اقدامات بنیادی برای اصلاح اوضاع اقتصادی فرهنگی و سیاسی در جامعه روستایی باشد و آن را به گونه‌ای متحول سازد که همه استعدادهای بالقوه موجود در روستا را بالفعل نماید و یک سیستم اجتماعی عادلانه را پایه‌ریزی کند.
در پایان رحمان نیای مدیرکل دفتر فنی و حمل و نقل ترافیک استانداری بیان کرد: توسعه روستاها با حمایت از تولید و کارآفرینی محقق می‌شود و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در روستاها ضروری است.

لینک اصل خبر در سایت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم

    منبع خبر

    بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم

    بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات