۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به راه‌آهن اردبیل تزریق می‌شود/ فعال شدن بخش مسکن محرک اقتصاد است/ ایران تنها کشور بدون بدهی خ...

۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به راه‌آهن اردبیل تزریق می‌شود/ فعال شدن بخش مسکن محرک اقتصاد است/ ایران تنها کشور بدون بدهی خ...

به گزارش اداره ارتباطات واطلاع‌رسانی راه و شهرسازی استان اردبیل،محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی درادامه سفر خود به استان اردبیل به عنوان وزیر معین در جلسه شورای اداری شهرستان نمین حضور یافت و با اشاره به تاکید رئیس‌جمهور مبنی بر بررسی و حل مشکلات شهرستان‌ها همزمان با افتتاح پروژه‌های استانی گفت: مسائلی که ازسوی مسوولان شهرستان  نمین  در  این  جلسه  مطرح شد به هیات دولت و شخص رئیس‌جمهور اعلام و مواردی که به حوزه وزارت راه وشهرسازی مربوط باشد،قطعا پیگیری  خواهد  شد.

وی با اشاره به اینکه کشور دوران سختی را تجربه می‌کند و هیچ زمانی دولت جمهوری  اسلامی  به  این  شدت، آماج حملات نبوده است، افزود:دشمن باتحمیل تحریم‌های ظالمانه برکشور و راه انداختن هجمه‌های  رسانه‌ای سنگین،سعی دارد که  این تفکر را که  دولت  به  فکر  مردم  نیست  و  کاری  انجام  نمی‌دهد به مردم و جامعه القاء کند.

اسلامی با بیان اینکه در این شرایط شاهدیم که سراسر کشور کارگاه سازندگی است و نمونه این موضوع را می‌توان در مواردی نظیر حجم راه‌های افتتاح‌شده و آغاز عملیات اجرایی بخش دیگری از راه‌های استان شاهد بود، ادامه داد: کشور پیش از وضع تحریم‌ها، بیش از دو میلیون بشکه نفت می‌فروخت که اکنون امکان فروش بخش زیادی از آن را ندارد. در این خصوص، دولت ضمن شکایت از تحریم‌های استکباری، همزمان  مسیر جایگزین را انتخاب کرد تا چرخ کشور به حرکت در آید  و اقتصاد ایران از وابستگی به نفت خارج شود و  این آغاز یک راه سخت است.

وی افزود: وقتی نفت فروخته می‌شد هم اداره کشور خوب بود و هم زیرساخت‌ها به بهترین شکل توسعه می یافت اما شرایط کنونی، راه پیشرفت را سخت کرده و طبیعی است به جامعه فشار وارد می‌شود و در این شرایط دولت و ملت، مکلف  هستند تا با تلاش مضاعف، کشور را از این گردنه سخت عبور دهند تا اقتصادمان با قرار گرفتن در یک مسیر هموار، رونق پیدا کند.

عضوکابینه دولت دوازدهم، ایران راتنها کشوربدون بدهی خارجی خواندو گفت: کشورهای  همسایه  ما  که  رشد اقتصادی بالایی داشته‌اند، بدهی‌های چندصد میلیاردی دارند در حالی که تراز کشور مثبت  بوده  و  صادرات کشور بر واردات پیشی گرفته و این رشد با وجود رکود، لطف الهی است.

وی، افتتاح ۵١ کیلومتر بزرگراه در سفر به استان اردبیل را جلوه‌ای از سازندگی خواند و با اشاره به اینکه حدود هزار میلیارد ریال پروژه راه و شهرسازی دیگر نیز دراین استان نیزآغاز شده است، گفت: یکی از مطالبات مهم مردم و مسوولان استان، موضوع راه آهن اردبیل است که برای تکمیل آن تاکنون حدود هزار و ١٠٠میلیاردتومان دراین پروژه بزرگ هزینه شده و اکنون نیزفعال است.هم  اکنون ١٠پیمانکاربزرگ  در  این پروژه مشغول فعالیت هستند و درصددیم تا  هزار و ۵٠٠ میلیارد دیگر  به این راه‌آهن تزریق  شود.  این  موضوع از تعهدات وزارت راه و شهرسازی و مورد تاکید ریاست‌جمهوری است و ما مقید به تامین مالی و تکمیل پروژه به هر شیوه ممکن هستیم تا تکمیل آن به تعویق نیفتد.

اسلامی همچنین با اشاره به بحث مسکن، درخصوص مسکن مهر و طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، گفت: در بحث مسکن گام بزرگی در کشور برداشته شد تا طی اراده‌ای پرونده مسکن مهر بسته و در مرحله بعد طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن آغاز شد که در وهله اول، همکاران ما حداقل  زمین  را  طی فراخوانی تامین کردند. در گام دوم نیز اراضی بیشتری به این طرح اختصاص  می‌یابد  تا  مردم  بیشتری در این طرح صاحب خانه شوند.

وی افزود: فعال شدن بخش مسکن، محرک اقتصاد است و مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور همواره تاکید ویژه‌ای بر این موضوع داشته‌اند و اکنون با به میدان آوردن همه ظرفیت‌ها ساخت‌وساز مسکن در کشور به یک نهضت تبدیل شده است.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات