رفع تصرف هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر مسیل سرخده دماوند/...

مدیر امور منابع آب دماوند از رفع تصرف هزار متر مربع از بستر و حریم مسیل سرخده دماوند در حوزه عملکرد این امور و هم چنین انسداد ۴ حلقه چاه غیرمجاز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی آب های سطحی این امور، در راستای قانون توزیع عادلانه آب و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز و همچنین به منظور آبگذری ایمن هزار متر مربع از اراضی بستر و حریم مسیل سرخده دماوند با اخذ دستور قضایی در یک روز کاری رفع تصرف گردید.

عباسی همچنین تصریح کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در بستر وحریم رودخانه ها، گروه گشت و بازرسی به طور مداوم در حال گشت زنی در منطقه بوده و به محض برخورد باهرگونه تخلف اقدامات لازم جهت جلوگیری و رفع تصرف صورت می گیرد.

انسداد ۴ حلقه چاه غیرمجاز/ توقیف ۳ مورد ادات حفاری

مدیر امور منابع آب دماوند همچنین یادآور شد: ۹ حلقه چاه غیر مجازشناسایی، ۳ مورد توقیف ادوات حفاری و ۴ حلقه  چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در هفته گذشته مسدود شده است.

وی ادامه داد: چاه های مذکور دارای عمق ۱۳۵ متر عمق و آبدهی ۱.۴ لیتر در ثانیه بودند که در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شد.

عباسی افزود: با انجام این عملیات از خروج ۲۷ هزار و ۷۲۰ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور آب دماوند با بیان اینکه با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی ۹ حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور شناسایی گردید، تصریح کرد: در ۳ مورد ادوات حفاری چاه غیر مجاز شامل چکش برقی و بالا بر توسط ماموران گشت وبازرسی توقیف و به پارکینگ تحت نظر این امور منتقل گردید .

عباسی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات