گران‌ترین زمین فروخته‌شده در تهران

گران‌ترین زمین فروخته‌شده در تهران

www.BanaNews.irزمین در مقایسه با ملک همیشه گران‌ترین کالا در بازار مسکن به حساب می‌آمده طوری که اگر فردی قصد دارد در بازار مسکن سرمایه‌گذاری کند، خرید زمین را ترجیح می‌دهد. اما این مناسبات در حال حاضر رو به دگرگونی است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) براساس گزارش مرکز آمار از جزئیات معاملاتی که در فصل بهار امسال در بازار مسکن انجام و به ثبت رسیده، طی این فصل میانگین قیمت زمین در شهر تهران ۱۸ درصد ارزان‌تر از آپارتمان شده، طوری که هر متر مربع زمین مسکونی به ارزش یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان فروخته شده، در حالی که آپارتمان مترمربعی یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان خرید و فروش شده است.

در سه ماه اول امسال ارزش معاملاتی زمین در تهران ۴ درصد نسبت به بهار سال گذشته افزایش داشته و در عین حال ۵/۱ درصد نسبت به زمستان پارسال ارزان‌تر شده است.

این در حالی است که قیمت ملک طی همین مدت ۷درصد رشد کرده است.

به گزارش دنیای‌اقتصاد، گران‌ترین زمین فروخته شده در شهر تهران طی بهار۹۰ مربوط به منطقه یک بوده که هر متر مربع آن ۶ میلیون و ۲۹۹ هزار تومان معامله شده است.

همچنین ارزان‌ترین زمین در این کلانشهر در منطقه ۲۰ قرار دارد که در فصل اول سال‌جاری هر مترمربع آن به قیمت ۲۰۰ هزار تومان خریداری شده است.

 

    نظرات