دیدار هیات مدیره سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان با مدیرکل راه و شهرسازی

دیدار هیات مدیره سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان با مدیرکل راه و شهرسازی

دیدار هیات مدیره سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان با مدیرکل راه و شهرسازی


هیات مدیره سازمان نظام‌مهندسی ساختمان با حضور در دفتر مدیرکل راه و شهرسازی به بحث و گفتگو پیرامون مسائل حوزه مهندسی پرداختند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان، در ابتدای این دیدار مهندس منوچهر ماهرو بختیاری رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان ضمن تقدیر و تشکر از توجه و پیگیری‌های آقای مهندس خالقی مدیرکل راه و شهرسازی استان جهت رعایت قوانین و الزامات مقررات ملی ساختمان در سطح استان، اظهار داشت: علت عدم انطباق ساختمان در حال احداث با مشخصات مندرج در پروانه، نقشه‌ها، محاسبات و مشخصات فنی منضم به آن توسط مهندسین ناظر، وجود معضل دو نقشه‌ایی در سطح استان است که با توجه به پیگیری‌های سازمان و درخواست‌های متعدد در هیات چهارنفره استان جهت رفع معضل دو نقشه‌ای و اعزام نمایندگان این هیات در این زمینه به استان چهارمحال و بختیاری، انتظار داریم در اسرع وقت نتایج این هیات به کمیته کار جهت تصویب در کمیسیون ماده ۵ از طریق اداره کل راه و شهرسازی صورت پذیرد.

توجه به نقش نظارت‌های عالیه، افزایش تعداد مجریان آموزشی برگزارکننده دوره‌های ارتقاء پایه پروانه اشتغال مهندسین، در اختیار گذاشتن ساختمان‌های اداری متعلق به اداره کل راه و شهرسازی به دفاتر نمایندگی سازمان و ورود سازمان با قاطعیت به بحث نظارتی و کنترل کیفی خدمات  موضوعاتی بود که وی در پایان به آن پرداخت و یادآور شد،با حضور و نظارت نظام‌مهندسی ساختمان در کلیه مراحل ساخت‌وساز، ایمن بودن ساختمان‌ها و حفظ سرمایه‌های ملی تضمین می‌شود .

در ادامه مهندس خدامی و مهندس افخمی اعضاء هیات مدیره سازمان استان موضوعاتی در خصوص ارائه خدمات مهندسی در شهرهای زیر 25هزار نفر و بازرسی ادواری لوله‌کشی گاز ساختمان‌ها و ارائه خدمات مهندسی در قسمت آسانسور بیان نمودند.

مهندس خالقی مدیرکل راه و شهرسازی در این جلسه ضمن اشاره به روند روبه رشد بودن برنامه‌های سازمان طبق رصدهای صورت گرفته اظهار کرد با توجه به موارد مطروحه، در خصوص رفع مشکل دو نقشه‌ای در ساخت‌وسازهای استان پیگیری‌های لازم  را به جِد در کمیسیون ماده 5 انجام خواهیم داد.

وی همچنین ضمن موافقت با افزایش تعداد مجریان آموزشی بیان کرد مکاتبات و پیگیری جهت  ارائه خدمات مهندسی در شهرهای زیر 25هزار نفر توسط اعضاء سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان از طریق اداره کل انجام خواهد گرفت.

در پایان مهندس خالقی خواستار تشکیل جلسات مشترک حداقل ماهانه با سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان جهت هماهنگی بیشتر شد.

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان یک انجمن در شهر خرم آباد می باشد

   نظرات