آغاز عملیات اجرایی 1000 میلیارد تومان پروژه در بخش راه و مسکن

آغاز عملیات اجرایی 1000 میلیارد تومان پروژه در بخش راه و مسکن

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان اردبیل، محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در نشست خبری استاندار اردبیل با همراهی مدیران دستگاه‌های اجرایی با خبرنگاران اظهار کرد: از اول انقلاب تا سال 96 کل راه‌های شریانی استان اردبیل 250 کیلومتر دارای ردیف ملی بود که هم اکنون این میزان به 700 کیلومتر ارتقا یافته است.

وی خاطرنشان کرد: با ردیف‌دار شدن راه‌های مواصلاتی استان ما توانستیم در سفر رئیس جمهور برای تکمیل پروژه‌ها اعتبارات خوبی را بگیریم که نیمی از اعتبارات سفر رئیس جمهور به حوزه راه اختصاص یافته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در مورد مطالعات امکان‌سنجی راه‌ها گفت: تمام راه‌های شریانی استان اردبیل از مطالعات امکان‌سنجی بهره‌مند شده‌اند که فاز اول و دوم مطالعات تکمیل و تا سه ماه آینده عملیات اجرایی اکثر این راه‌ها شروع خواهد شد.

حیدری از احداث تونل دوم محور اردبیل – آستارا و بهسازی و تعریض این مسیر تا 2.6 کیلومتر خبر داد و بیان کرد: 43 میلیارد تومان اعتبار برای احداث این پروژه برآورد شده و مجوز احداث از وزارت راه و شهرسازی اخذ کردیم که تا آخر سال عملیات اجرایی آن شروع می‌شود.

وی در مورد محور اردبیل - سرچم گفت : احداث باند دوم  اردبیل – سرچم به طول 90 کیلومتر پیمانکار انتخاب و عملیات اجرایی در این محور شروع شده است .

ایشان همچنین به محورهای شمال استان از سه راهی صحرا  – گرمی – بیله‌سوار - پارس آباد به مشگین شهر اشاره و تصریح کرد: سال گذشته مطالعات گرمی به بیله سوار اتمام یافت و مطالعات سربند – مشگین‌شهر در حال اتمام است و از سال آینده عملیات اجرایی این محورها با سرعت آغاز خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: کل راه‌های شریانی استان اردبیل تا سال 96 بالغ بر 16 میلیارد تومان اعتبار داشته که با یک جهش 10 برابری در این بخش این رقم اعتبار در سالجاری به 160 میلیارد تومان افزایش یافته که این یک همت همه جانبه بود.

حیدری گفت: در سالجاری از منابع پیش‌بینی شده برای توسعه راه‌های استان 120 میلیارد تومان تخصیص یافته و تا پایان فصل اعتبارات 25 درصد باقیمانده اعتبارات امسال جذب خواهد شد.

وی اظهار کرد: در سفر رئیس جمهور و با حضور وزیر راه و شهرسازی 8 عنوان و 30 پروژه به ارزش 455 میلیارد تومان افتتاح شد و آغاز عملیات اجرایی یک هزار میلیارد تومان پروژه را نظیر 71 کیلومتر محور اردبیل – سرچم، 17 کیلومتر اردبیل – مشگین‌شهر، 20 کیلومتر اردبیل – گرمی  و ... شروع شد.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات