کاهش ۳۴ درصدی حوادث آسانسور در سال جاری نسبت به سال ۹۷

کاهش ۳۴ درصدی حوادث آسانسور در سال جاری نسبت به سال ۹۷

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، محمدهادی قانع عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰۵۹ حادثه حبس شدن در آسانسور به ستاد فرماندهی آتش‌نشانی شیراز گزارش شده است و تعداد محبوس‌شدگان در این حوادث بسته به ظرفیت آسانسور از یک تا ۷ نفر اعلام می شود.
مهندس قانع با اشاره به آمار ۱۶۰۴ حوادث آسانسور در سال ۹۷ از کاهش ۳۴ درصدی این حوادث در سال ۹۸ خبر داد.
قانع یکی از دلایل کاهش آمار حبس در آسانسور را بازدید های ایمنی پیشگیرانه توسط کارشناسان ایمنی و پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز از ابتدای سال ۹۸ می داند و می‌گوید: تا کنون بیش از ۴۵۰ ساختمان در شیراز ضمن بازدید، ارزیابی دوام و استحکام، شناسنامه دار شده اند.
وی اظهار کرد: در این شیوه برای ساختمان‌هایی که وضعیت مطلوب دارد و نیز ابنیه‌ای که با رفع نواقص به ارتقای کمی و کیفی استحکام و پایداری می‌رسد، شناسنامه ایمنی صادر می‌شود.
این مسئول یادآور شد: ساختمان‌هایی که در مواقع بحران مورد استفاده امدادی قرار می‌گیرد و ساختمان های بزرگ (مجتمع ها و مراکز تجاری) در اولویت بررسی وضعیت ایمنی قرار دارند.
محمد هادی قانع یکی از دلایل عمده حبس در آسانسور را نقص فنی در سیستم آسانسورها می داند و می‌گوید: به صورت میانگین روزانه حدود پنج حادثه آسانسور به ستاد فرماندهی آتش‌نشانی شیراز گزارش می‌شود که علاوه بر نقص فنی، تعدادی از حوادث آسانسور ناشی از رعایت نکردن نکات ایمنی مانند سوار شدن مازاد بر ظرفیت گزارش شده است.
لازم به ذکر است خوشبختانه امسال تعداد حوادث سقوط آسانسور، مصدوم و فوتی حاصل از این حوادث صفر بوده است و در این خصوص گزارشی نداشته‌ایم.
رئیس سازمان آتش نشانی شیراز این باور را که در صورت حبس در آسانسور، سرنشینان با اتمام اکسیژن روبه‌رو می‌شوند نادرست می‌داند و ادامه می‌دهد: در بازه زمانی کوتاه، اکسیژن داخل کابین از بین نمی‌رود. با این حال توصیه می‌شود سالمندان و کودکان به‌تنهایی از آسانسور استفاده نکنند. برخی از کودکان در هنگام ورود به آسانسور فرمان‌های متفاوتی به کلیدهای آسانسور می‌دهند که می‌تواند حادثه‌ساز باشد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات