ایجاد فضای سبز و افزایش جاذبه های گردشگری گامی جهت شناساندن ظرفیت های شهر ساری در سال 2022

ایجاد فضای سبز و افزایش جاذبه های گردشگری گامی جهت شناساندن ظرفیت های شهر ساری در سال 2022

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری، عباس رجبی شهردار مرکز استان به همراه کوروش یوسفی عضو شورای اسلامی شهر و مصطفی نیک نقش معاون خدمات شهری شهرداری و رییس هیات مدیره سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری از این سازمان بازدید کردند.

شهردار ساری در این بازدید با اعتقاد به اینکه توسعه فضای سبز و افزایش بوستان‌ها در تقویت روحیه و نشاط شهروندان تاثیرگذار است، گفت: با کاشت انواع گل و گیاه در سطح شهر، مرکز استان را به شهر گل و گیاه تبدیل کنیم.

وی توجه به فضای سبز و توسعه آن را یکی از مهمترین نمودهای عملکرد مدیریت شهری دانست و افزود: در حوزه فضای سبز نگاه شهرداری ساری نگاه مبتنی بر حفظ فضای سبز موجود و همچنین توسعه آن است؛ بنابراین فضای سبز شهری علاوه بر حفظ محیط زیست و زیبایی بخشیدن به منظر شهری در تقویت روحیه نشاط و شادابی شهروندان نیز تاثیر‌گذار است.

شهردار ساری با یادآوری 15 اسفند ماه «روزدرختکاری» و تاکید بر اینکه گسترش فضای سبز و کاشت گل و گیاه باید با اقلیم مازندران مطابقت داشته باشد، گفت: ایجاد فضای سبز به گونه ای باشد که جلوه بصری مناسب برای شهروندان به همراه داشته باشد.

وی افزود:از آنجایی که محیط شهری بعنوان اصلی ترین بستر برای زندگی شهروندان قلمداد می شود، در نتیجه نقش بسزایی در احساس شادی و آرامش به شهروندان دارد ازاین رو اقداماتی که دراین زمینه برنامه‌ریزی و طراحی می‌شود باید منطبق با ارتقای نشاط شهروندی باشد.

رجبی گفت: ضرورت دارد کاشت گونه‌های جنگلی و بومی در سطح شهر، مناطق الحاقی و حاشیه‌های شهر در دستور کار سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری قرار گیرد.

وی تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن سال نو و ورود مسافران و گردشگران به استان مازندران و مرکز این استان لازم است مبادی ورودی شهر با کاشت گل‌های رنگی و متنوع تزیین شود.

شهردار مرکز استان با یادآوری اینکه ساری مرکز گردشگری در سال 2022 معرفی شد  تاکید کرد : باید با ایجاد فضای سبز مناسب و افزایش جاذبه های گردشگری ظرفیت های مازندران و شهر ساری را به تمام دنیا و به خصوص به کشورهای عضو اکو معرفی کنیم.

وی در ادامه افزود: با تمهیدات در نظر گرفته شده ، «ایستگاه گردشگری » برای راهنمایی مسافران و گردشگران نوروزی در سطح شهر راه اندازی می‌شود.

وی به اهمیت فعالیت های سازمان فضای سبز در ارتقای نشاط شهروندی اشاره کرد و افزود:فضای سبز شهری خصوصاً پارک های شهری دارای نقش اجتماعی، اقتصادی و اکولوژیکی هستند و در عین حال شاخصی برای ارتقای کیفیت فضای زندگی و توسعه جامعه محسوب می‌شوند؛ بنابراین نظارت بر پارک‌ها می‌بایست بیش از گذشته دردستور کار این سازمان قرار گیرد.

کوروش یوسفی عضو شورای اسلامی شهر و نماینده این شورا در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، ایجاد پارک های جدید و یا ارتقاء فرهنگ نگهداری فضای سبز را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: ایجاد انواع پارک‌ها نظیر پارک منطقه‌ای ، محله‌ای و پارک جنگلی در راستای افزایش سرانه فضای سبز در دستور کار این سازمان قرار گیرد.

وی افزود: ساخت آب‌نماها، رنگ آمیزی مبلمان شهری، استفاده از درخت‌ها، گل‌ها و گیاهان متنوع  و نصب المان های شهری نمونه‌ ایی از فعالیت‌های این سازمان در راستای جلب رضایت شهروندان و افزایش روحیه نشاط شهروندی بوده است.

مصطفی نیک نقش معاون خدمات شهری شهرداری ساری و رییس هیات مدیره سازمان سیما منظر و فضای شهری نیز در این بازدید، بیان کرد: با در پیش بودن هفته منابع طبیعی برنامه های ویژه ای برای کاشت گونه های بومی گیاهی در سطح شهر اتخاذ شود.

وی افزود: با نزدیک شدن به پایان سال و نوروز 99 ، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ساری کاشت گل و گیاه را در زمان بندی مشخص را در دستور کار خود قرار دهد.

عین الله احمدی، رییس سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری ساری گفت: در حوزه فضای سبز نگاه شهرداری ساری نگاه مبتنی بر حفظ فضای سبز موجود و همچنین توسعه آن است.

وی از توسعه «گلخانه ارم » در مرکز مازندران خبر داد و گفت: ساخت گلخانه جدید با 80 درصد پیشرفت فیزیکی از اقدامات این سازمان است.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ساری همچنین از آماده سازی 5 هزار گلدان گل لاله و سنبل برای شب عید خبر داد و افزود: این اقدام برای نخستین بار در مرکز استان اتفاق می افتد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ساری

  منبع خبر

  شهرداری ساری

  شهرداری ساری

  شهرداری ساری یک شهرداری در شهر ساری می باشد

   نظرات