کاهش دو ساعت زمان سفر ریلی از ایستگاه راه آهن ارومیه

کاهش دو ساعت زمان سفر ریلی از ایستگاه راه آهن ارومیه

‍ ❇دکتر سیدمحسن حمزه‌لو، مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی از کاهش دو ساعته زمان سفر ریلی از ایستگاه راه آهن خبر داد.

٣٠٠ متر از راه روستای برهانلو به قورشالو در داخل محدوده‌­ی ایستگاه راه آهن ارومیه قرار گرفته بود که عملیات تخریب و احداث راه جدید این روستا با  همکاری ومساعدت اهالی و روستاییان ان منطقه ،اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده­ ای استان و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در استان انجام شد.
راه جدید دسترسی ساکنان روستاهای برهانلو و قورشالو به جاده ارومیه- اشنویه برابر با استانداردهای فنی احداث و آسفالت شده و این راه روستایی مجهز به تابلو و علایم هشداردهنده، راهنمایی و رانندگی است، و آزادسازی ٣٠٠ متر از محدوده‌­ی ایستگاه راه آهن ارومیه بستر مناسبی برای احداث سکوی سوخت­‌گیری و بارگیری جهت ترددقطارهای باری وخودرو بردر این ایستگاه فراهم  نموده وتسهیل درفعالیت بخش خصوص ایجاد می‌­کند.
احداث سکوی سوخت­‌گیری در ایستگاه راه‌­آهن ارومیه در کاهش زمان سفر ریلی موثر است چرا که در حال حاضر قطار ارومیه به تهران برای انجام سوخت­‌گیری به مدت دو ساعت در ایستگاه راه آهن مراغه توقف می­کند

اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه وشهرسازی آذربایجان غربی

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی

    اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات