دکه‌های مطبوعاتی فعال سطح شهر در سه درجه سطح بندی شدند

عباس وحیدی اظهار کرد: طی سال‌های اخیر شاهد تمایل بیشتر مردم به رسانه‌های مجازی برای اطلاع از اخبار به روز هستیم که همین امر باعث شده تعداد مخاطبان نشریات و روزنامه‌ها کاهش یابد.

وی ادامه داد: با این اوصاف اگر دکه‌های مطبوعاتی صرفا بخواهند از طریق فروش نشریات روزگار بگذرانند، در امرار معاش با مشکلاتی مواجه خواهند شد.

وی توضیح داد: البته از سالیان پیش دکه‌های مطبوعاتی در کنار فروش نشریات و روزنامه نسبت به فروش تنقلات هم اقدام می‌کردند که این امر موافقان و مخالفان خود را داشته است.

این مسئول توضیح داد: برای اینکه فروش تنقلات در دکه‌های مطبوعاتی سازوکار قانونی به خود بگیرد امسال با توجه به جانمایی و نوع کاربری آنها اقدام به افزایش اجاره بهای پرداختی از سوی فعالان این صنف کرده‌ایم.

به گفته وحیدی،  بر این اساس دکه‌های مطبوعاتی فعال در سطح شهر در سه درجه سطح بندی شده‌اند که بر مبنای این سطوح اجاره آنها تغییر کرده است.

رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری کرج ادامه داد: البته اجاره دکه‌هایی که به ماهیت واقعی خود پایبند بوده و صرفا نشریات و روزنامه به فروش می‌رسانند هیچ افزایشی نداشته است.

وی گفت: با موجه شدن فروش تنقلات در دکه‌های مطبوعاتی، لازم است شبکه بهداشت و اصناف نظارت دقیق‌تری بر فعالیت این واحدها داشته باشد.لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرج

  منبع خبر

  شهرداری کرج

  شهرداری کرج

  شهرداری کرج یک شهرداری در شهر کرج می باشد

   نظرات