نیازمند تعامل با دانشگاه ها در حوزه آموزش هستیم / دوره های آموزشی ...

نیازمند تعامل با دانشگاه ها در حوزه آموزش هستیم / دوره های آموزشی ...

نیازمند تعامل با دانشگاه ها در حوزه آموزش هستیم / دوره های آموزشی باید متناسب با نیاز سازمان باشد

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه دانشگاه ها مرجع آموزش هستند، گفت: بر این اساس نیازمند تعامل با دانشگاه ها در حوزه آموزش هستیم البته این تعامل میان شهرداری مشهد و دانشگاه وجود دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، شهریار آل شیخ امروز در آغاز دوره آموزشی کارشناسان تحول سازمان ها، مناطق و معاونت های شهرداری افزود: به موضوع آموزش از چند بعد مختلف می توان نگاه کرد یکی از بحث های مهم در این حوزه تغییراتی است که به سرعت در اطراف ما در حال رخ دادن است.
وی اضافه کرد: ما دائم از تکنولوژی ها و فناوری های مختلف استفاده می کنیم و این تغییرات هم در فرایندها و هم در تکنولوژی نیازمند آموزش است.
وی با بیان اینکه ساختار اطلاع رسانی و رسانه ها تغییر کرده و از رسانه های سنتی به فضاهای مجازی تبدیل شده است، اظهار کرد: سیستم های نظارتی گذشته نیز اکنون تغییر کرده و سیستم های تصویری و پردازشگرهای تصویری وارد کار شده اند و امروزه می توانیم از تکنولوژی پهپاد برای نظارت های تصویری مان استفاده کنیم.
آل شیخ تصریح کرد: اکنون سیستم های رایانه ای و سیستم های نرم افزاری در شهرداری به کارگرفته شده و با اتصال پایگاه های داده به یکدیگر که در این دوسال روی آن بسیار کار شد توان جدی پیدا کرده اند که به وسیله آن می توان گزارش های تطبیقی ویژه ای را استخراج کرد.
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد ادامه داد: فردی می تواند از این فضا، سیستم ها و نرم افزارهای جدید استفاده کند که آموزش های لازم را دیده باشد و از ظرفیت ها و قابلیت هایی که در پیرامونش به وجود می آید، بهره ببرد .
وی گفت: معمولا ما در این بخش با چالش هایی روبه رو هستیم و استفاده از ابزارها را فقط درحد رفع نیاز هایمان یاد می گیریم واغلب از قابلیت های آن استفاده کامل نمی کنیم .
وی با بیان این که امروزه آموزش تنها مبتنی برتعریف ساختاری و برگزاری دوره های آموزشی نیست، افزود: برخی اوقات فرد باید ساعت ها در دوره های آموزشی حضور پیدا کند که ۹۰ درصد آن به درد وی نمی خورد.
وی اضافه کرد: این در حالی است که موضوع آموزش می تواند لذت بخش باشد اما در روش آموزش همین موضوع می تواند به موضوعی کسل کننده وناکارآمد تبدیل شود.
آل شیخ با اشاره به این که در حوزه آموزش دانشگاه ها مرجع آموزش هستند، اظهارکرد: بسیار لازم است که درحوزه آموزش با دانشگاه ها تعامل داشته باشیم زیرا نیاز به بازآموزی و نیاز به دسترسی به آخرین یافته ها و به روز شدن همیشگی است که خوشبختانه این تعامل میان شهرداری و دانشگاه وجود دارد.
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد گفت: آموزش هایی که ارائه می شود متناسب هر فرد نیست و باید به مدل های دیگر برای آموزش مراجعه شود و این برای هر سازمان مهم است که برای ارائه دانش مورد نیاز درون سازمانی از دانش افراد فعال در آن سازمان نیز استفاده کند.
وی افزود: ارزیابی عملکرد آموزش شهرداری مشهد در سه سطح ارزیابی سطح کیفی دوره های آموزشی، ارزیابی برگزاری آزمون های مرتبط با دروه های آموزشی و ارزیابی تاثیر گذاری آموزش های ارائه شده در عملکرد سازمان انجام می شود که معمولا نسبت به ساختار کیفی برگزاری دوره های آموزشی این ارزیابی انجام نمی شود و باید مورد توجه قرارگیرد.
وی گفت: در مجموع معتقدم آموزش ما باید متناسب با سازمان و افراد فعال در سازمان تعریف شود که برای این کار به نظام آموزشی درون زا نیاز داریم .

مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات