نصب ترانس‌های 400 کیلو ولت؛ گامی دیگر در توسعه شبکه برق خوزستان

نصب ترانس‌های 400 کیلو ولت؛ گامی دیگر در توسعه شبکه برق خوزستان

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمود دشت بزرگ در این باره اظهار داشت: این ترانس ها از نوع 315 مگاولت آمپر با ولتاژ 400 کیلوولت هستند و باعث تکمیل و توسعه رینگ 400 کیلوولت استان و افزایش انعطاف پذیری و قابلیت مانور در شبکه می‌شوند.
وی با بیان اینکه آخرین ترانس خریداری شده نیز در حال تست و بارگیری به سمت خوزستان است، تصریح کرد: در حال حاضر دو ترانس در پست‌های 400 کیلوولت شهید هاشمی و پیروزان اهواز در حال نصب هستند و قبل از تابستان 99 وارد مدار می‌شوند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان افزود: عملیات نصب سایر ترانس‌ها از جمله در پست 400 کیلوولت ارجان بهبهان نیز به تواتر با توجه به حجم بالای کار برای ورود آنها به شبکه در حال انجام است و قبل از تابستان 1400 وارد مدار می‌شوند.
دشت بزرگ ادامه داد: این ترانس ها که در چند مرحله وارد خوزستان شده اند برای اولین بار در کشور ساخته شده‌اند و به دلیل حجم و بزرگی که داشتند از زمان بارگیری از شرکت ایران ترانسفو زنجان تا رسیدن به خوزستان 4 ماه زمان برده است.
وی با بیان اینکه ارزش سرمایه‌گذاری خرید این شش ترانس هزار و 300 میلیارد ریال بوده است، تاکید کرد: این ترانس ها علاوه بر اینکه موجب افزایش پایداری شبکه فوق توزیع اهواز می‌شوند کمک می کنند تا در مواقع لازم که تولید و انتقال برق در شبکه داخلی استان دچار مشکل شده از شبکه سراسری برق مورد نیاز تامین شود و به راحتی انتقال بار صورت بگیرد.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات