75 درصد حجم مخازن سدهای بزرگ هرمزگان آبگیری شد

75 درصد حجم مخازن سدهای بزرگ هرمزگان آبگیری شد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "هوشنگ ملایی" در بازدید از سدهای شمیل، نیان و استقلال میناب اظهار داشت: با توجه به سامانه بارشی اخیر مخازن سدهای استان از جمله استقلال میناب به‌عنوان بزرگترین سد استان با حجم 95 میلیون متر مکعب تاکنون آبگیری شده است.

ملایی، میزان حجم آب ذخیره شده در سد شمیل و نیان قبل از وقوع سیلاب را 51 میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: هم اکنون 75درصد از مخزن این سد آبگیری شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون مقدار 27 میلیون متر مکعب به حجم این سد اضافه شده اظهار داشت: سد سرنی نیز برای اولین بار از محل سیلاب بارش‌های اخیر با حجم 35 میلیون متر مکعب آبگیری شده که در آینده نزدیک با حضور مسئولان وزارت نیرو افتتاح می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان هرمزگان خاطرنشان کرد: در پی بارش‌هایی شدید در شهرستان بشاگرد، سد جگین پس از حدود 50 میلیون متر مکعب آبگیری، سر ریز کرد.

ملایی با اشاره به اینکه ظرفیت مفید سد جگین ۲۱۰ میلیون متر مکعب است، افزود: سد جگین آب آشامیدنی شهرستان‌های جاسک و بشاگرد و آب موردنیاز ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین کشاورزی این منطقه را تامین می‌کند.

ملایی در ادامه یادآور شد: هم اکنون سدهای در حال بهره‎برداری از جمله سد سرنی در شهرستان میناب درحال آبگیری بوده که سعی بر آن است تا با آبگیری به موقع سدهای استان بهترین استفاده را از بارش‎های  قابل توجه اخیر، داشته باشیم.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات