امدادرسانی به 2 هزار و721 حادثه طی 9 ماهه نخست سال جاری

امدادرسانی به 2 هزار و721 حادثه طی 9 ماهه نخست سال جاری

به گزارش روابط عمومي و امور بین الملل شهرداري ساري به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، علی دومیرکلایی سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مرکز استان گفت: طي 9 ماهه نخست سال جاري، این سازمان به 2 هزار و 721 مورد از حوادثی که برای شهروندان به وقوع پیوست، امداد رسانی کرد.

وي با اشاره به اینکه حریق و حوادث 9 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 6 درصد کاهش داشته است، گفت: پیشگیری و رفع مخاطرات محیطی و همچنین رعایت الزامات و دستورالعمل‌های ایمنی از سوی شهروندان در کاهش حوادث تاثیر بسزایی دارد.

دومیرکلایی تصریح کرد: طی این مدت 1 هزار و 297  مورد عملیات اطفای حریق  و 1 هزار و 424 مورد عمليات امداد و نجات در گزارشات کارشناسان به ثبت رسیده است.

وی به تلاش بی وقفه آتش نشانان اشاره کرد و افزود: طی 9 ماه گذشته سه هزار و 29  خودروی آتش نشانی به همراه 9 هزار و 908 مامور آتش نشان از ایستگاه‌های شش‌گانه آتش نشانی ساری به محل حوادث اعزام شدند که طي عمليات هاي صورت گرفته 671 نفر از شهروندان و هموطنان از حوادث نجات يافتند.

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری با اشاره به اينكه بعضاً خسارت هاي ناشي از عدم رعايت موارد ايمني غيرقابل جبران است، خاطر نشان كرد: متاسفانه طي مدت مذكور، 254 نفر از شهروندان در اثر حوادث مصدوم و 29 نفر نيز جان خود را از دست دادند.

وی گفت: طی این مدت آتش نشانان غیر از حوادث آتش سوزی به حوادث آسانسور، سقوط اشیا، تصادف و واژگونی خودرو، آبگرفتگی، ریزش آوار، حوادث مربوط به حیوانات وحشی،  محبوس شدن شهروندان در منازل و خودرو، سقوط درخت و همچنین سقوط از ارتفاع، نشت گاز، غرق شدگی و حوادث سقوط در چاه  به شهروندان امدادرسانی کرده اند.

دومیرکلایی بیشترین علت حوادث آتش سوزی طی 9 ماه گذشته را به ترتیب به علت عدم رعایت موارد ایمنی و بی احتیاطی در استفاده از مواد جامد سوز با عاملیت انسانی و  برق اعلام کرد.

وی اظهار کرد: طي اين مدت، 13 مانور آموزشي و عملیاتی به منظور ارتقاء توان آتش نشانان، هماهنگي در عمليات هاي امدادي، تست تجهيزات و ادوات و ارزيابي عملكرد نيروهاي شركت كننده برگزار شد.

سرپرست سازمان آتش نشانی شهرداری ساری از شهروندان خواست در هنگام وقوع حادثه با حفظ خونسردي، آدرس دقيق و نوع حادثه را در همان لحظه به شماره ۱۲۵ آتش نشانی اطلاع رسانی نمايند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ساری

  منبع خبر

  شهرداری ساری

  شهرداری ساری

  شهرداری ساری یک شهرداری در شهر ساری می باشد

   نظرات