تشکیل تیم های مهندسان ارزیاب برای برآورد خسارات سنگین سیل استان سیستان و بلوچستان

تشکیل تیم های مهندسان ارزیاب برای برآورد خسارات سنگین سیل استان سیستان و بلوچستان


تشکیل تیم های مهندسان  ارزیاب برای  برآورد خسارات سنگین سیل استان سیستان و بلوچستان

به دنبال وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان، ارتباط زمینی با ۵۰۰ روستا همچنان قطع است.

دکتر نرماشیری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سیستان و بلوچستان در گفتگوی تلفنی با روابط عمومی شورای مرکزی گفت: در این حادثه اخیر سیل، حدود ۲۰ هزار واحد مسکونی بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شده، شبکه برق ۱۲۰ روستا قطع و شبکه آب یکصد روستا از مدار خارج شده است.
به گفته وی شبکه ارتباط تلفنی با روستاها و برخی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان هنوز قطع است و  علاوه بر مناطق مسکونی، آسیب های جدی به بخش‌های کشاورزی ، باغداری و دامداری نیز وارد شده است.
نرماشیری با انتقاد از نحوه انعکاس خبرهای مربوط به خرابی های سیل در رسانه‌ها گفت: آنچه در اینجا مشاهده می شود و وضعیت موجود تفاوت اساسی با آنچه در رسانه‌ها منعکس شده دارد و لازم است نسبت به جبران خسارت ها و کمک رسانی به مردم اقدامات جدی‌تری صورت گیرد .
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سیستان و بلوچستان از تشکیل  تیم های ارزیابی متشکل از مهندسان عضو سازمان برای برآورد خسارت‌ها خبرداد و گفت: به محض برقراری ارتباط با روستاها تیم های ارزیاب سازمان از این مناطق گزارشهای کامل تهیه و برای اقدامات بعدی جمع بندی خواهد شد.
وی با تشکر از سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان های مختلف که آمادگی خود را برای ارسال کمک‌ها  اعلام داشته‌اند گفت: ما در این زمینه در حال هماهنگی با شورای مرکزی برای اعلام شماره حساب و نیز جمع آوری کمک‌های غیرنقدی و گرمایشی و مواد غذایی از استان های مختلف هستیم و در این زمینه به یاری جمعیت هلال احمر استان شتافته ایم.
لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

   نظرات