گاندوهای سرگردان  خطری احتمالی در کمین مردم مناطق سیل زده بلوچستان

گاندوهای سرگردان خطری احتمالی در کمین مردم مناطق سیل زده بلوچستان

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان  ،احتمال حمله گاندو به مردم در پی بالا آمدن آب در سیستان و بلوچستان افزایش یافته است. مردم منطقه مراقب خطرات احتمالی باشند.

وحید پورمردان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: پیرو بارندگی اخیر وسیلاب به وجود آمده در جنوب استان و با توجه به سرریزشدن آب رودخانه ها و سدها در منطقه و به تبع آن سردی هوا و شرایط جوی واسترس وتنش در حیات وحش علی الخصوص تمساح پوزه کوتاه (گاندو) احتمال خروج تمساح ها از برکه و اسیر شدن در امواج خروشان آب و به تبع آن دور شدن از زیستگاه اصلی شان وجود دارد.

پورمردان ادامه داد: انتظارمی رود اهالی منطقه نیز نسبت به تردد در مناطق سیلابی، حاشیه رودخانه باهوکلات، هوتک ها،  مرداب ها و مناطق حاشیه ای که محل تجمع آب های راکد شده است با احتیاط بیشتری برخورد کنند و حتی الامکان از تردد در این مناطق خودداری شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مراتب نیز از طریق گشت و کنترل های شبانه روزی یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست که در حال آماده باش کامل قرار دارند پیگیری خواهد شد.

وی از هم استانی های بلوچستانی خواست تا به جهت پیشگیری از وقوع حوادث تلخ وحملات احتمالی حیات وحش در زمان مشاهده هر گونه جانور وحشی گرفتار در مناطق انسانی، مراتب را به نزدیکترین اداره حفاظت محیط زیست اعلام کنند.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات