«هکاتون شهر هوشمند»؛ چالشی برای برنامه‌نویسان

«هکاتون شهر هوشمند»؛ چالشی برای برنامه‌نویسان

«هکاتون شهر هوشمند»؛ چالشی برای برنامه‌نویسان

همزمان با نهمین نمایشگاه شهر هوشمند رویداد بزرگ «هکاتون شهر هوشمند» به عنوان چالشی برای برنامه‌نویسان و با هدف استفاده از زبان IT برای رفع معضلات شهری، برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، همزمان با برگزاری «نهمین نمایشگاه شهر هوشمند»، سازمان فاوا شهرداری مشهد به عنوان متولی تحقق شهر هوشمند، در نظر دارد با برگزاری رویداد «هکاتون شهر هوشمند»، زمینه استفاده از داده‌های شهری برای بهر‌ه‌مندی هر چه بیشتر کسب و کارهای فناور را فراهم سازد.
هکاتون شهرهوشمند، یک رویداد جمعی برنامه‌نویسی است که برنامه‌نویسان و علاقمندان به فناوری را برای توسعه یک نرم‌افزار و اپلیکیشن موبایلی جدید، گرد هم می‌آورد.
هدف از این رویداد خلاقانه و گروهی، حل معضلات و چالش‌های مدیریت شهری در قالب فعالیت‌های تیمی و در یک چارچوب و بازه زمانی مشخص است.
گفتنی است؛ تمرکز هکاتون شهر هوشمند بر روی کشف خلاقیت نوآوران، حل خلاقانه مساله و نحوه استفاده از داده های (API) است که سازمان فاوا شهرداری مشهد، برای تولید اپلیکیشن‌های مورد نیاز، در اختیار برنامه‌نویس‌ها قرار می‌دهد.
۵ محور چالش‌های این رویداد شامل «برنامه‌ریزی و زمانبندی استفاده از حمل و نقل عمومی و پارکینگ شهری»، «پرداخت عوارض خودرو و نوسازی»، «شهر سبز»، «شهروند هوشمند» و «داده‌کاوی شهری» است که از تاریخ اول تا سوم بهمن ماه سال جاری و همزمان با «نهمین نمایشگاه شهر هوشمند» و «بیست و دومین نمایشگاه الکامپ» در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد، به مدت ۴۸ ساعت برگزار می‌شود.
لازم به ذکر است «هکاتون شهر هوشمند» با همکاری پارک علم و فناوری استان خراسان رضوی برگزار می‌شود و در پایان به تیم برتر هر چالش، ۳۰ میلیون ریال جایزه و امکان عقد قرارداد برای پیاده‌سازی راهکار پیشنهادی، تعلق می‌گیرد. علاقمندان به شرکت در رویداد هکاتون شهرهوشمند می‌توانند به وب سایت https://smartexpo.mashhad.ir مراجعه کنند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات