کاشت گونه های مثمر در کمربند سبز جنوبی

کاشت گونه های مثمر در کمربند سبز جنوبی

کاشت گونه های مثمر در کمربند سبز جنوبی

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: در سال های اخیر با توجه به سیاست های ابلاغی و برنامه ریزی شهرداری مشهد، بیشتر گونه های کاشته شده در ارتفاعات جنوبی، بومی انتخاب شده اند و با مطالعات انجام شده به سمت کاشت درختان مثمر و کم نهاده گام بر می داریم .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با عنوان این مطلب اظهار کرد: کاشت درختان در کمربند سبز، طبق دستورالعمل های تهیه شده و پس از تایید در کارگروه و کمیته فنی شناسایی گیاهان به تایید متخصصان و اساتید مطرح کشور می رسد و کاشت گونه های مهاجم یا غیر بومی در دستور کار نیست و هیچ گونه درخت مهاجم یا غیر بومی کاشته نمی‌شود.
وی با تاکید بر اینکه اکثر گونه های کاشته شده در کمربند سبز بومی و کم نهاده هستند، افزود: با مطالعات انجام شده و تجربیات کارشناسان و متخصصان، کاشت گونه های مثمر را به صورت تفکیک شده آغاز کرده ایم‌.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد ادامه داد: گونه های مثمر شامل، سنجد، عناب، زرشک، سماق، توت، انگور دیم و بنه است که می توان از میوه های این درختان نیز استفاده کرد.
یعقوبی با بیان اینکه تاکنون حدود یک میلیون اصله درخت کاشت شده که بیش از ۵۰ درصد آن گونه های بومی و کم آب طلب است، یادآور شد: یکی از اهداف ما در ایجاد کمربند سبز، جلوگیری از تصرفات اراضی و ممانعت از گسترش افقی شهر مشهد است که با توسعه کمربندسبز، از ساخت و ساز بی رویه جلوگیری شده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات