استفاده از ابزار و توان هر شهر در راستای توسعه همان شهر در جهت اتمام پروژه های نیمه تمام

استفاده از ابزار و توان هر شهر در راستای توسعه همان شهر در جهت اتمام پروژه های نیمه تمام

مدیر کل راه وشهرسازی استان اصفهان در سفر به شهرستان مبارکه ؛

دستور برگزاری مناقصه جهت آغاز بکار 22 کیلومتر محور مبارکه _بروجن صادر شد/ استفاده از ابزار و توان هر شهر در راستای توسعه همان شهر در جهت اتمام پروژه های نیمه تمام

علیرضا قاری قرآن در سفر به شهرستان مبارکه ضمن بازدید از پروژه های عمرانی حوزه راه وشهرسازی، مسایل و مشکلات در شهرستان را متنوع دانست و بر لزوم تعیین تکلیف بحث تملک پروژه ها قبل از اجرا تاکید داشت.

به گزارش اداره‌ ارتباطات‌ و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان اصفهان، علیرضا قاری قرآن مدیر کل راه و شهرسازی استان در سفر خود به شهرستان مبارکه ضمن بازدید از پروژه های راه و شهرسازی در شهرستان در جلسه‌ای که به منظور رفع مسایل و مشکلات پیش روی پروژه ها با حضور زهرا سعیدی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، حمید عصارزادگان فرماندار و جمعی از مسئولین شهری تشکیل شد، حضور یافت.

علیرضا قاری قرآن مدیر کل راه و شهرسازی استان گفت: مسایل و مشکلات در شهرستان متنوع و مشمول زمان شده که تنها راهکار آنها استفاده از توان خود شهرستان و هر شهر برای توسعه همان شهر و پیشبرد پروژه هاست.

وی افزود: برای تکمیل پروژه ها با توجه به شرایط حاکم به تنهایی نمی توان وارد شد و در بحث تکمیل پروژه ها, شهرداریها می توانند بسیار موثر باشند و با استفاده از ظرفیت های موجود در هر شهر، نتایج آن در نهایت در خود آن شهر مورد استفاده قرار گیرد لذا با کمک شهرداری ها می توان بخش عمده ای از مشکلات این حوزه را در شهرستان مرتفع نمود.

وی در خصوص پروژه احداث باند دوم مبارکه به بروجن گفت:کل این پروژه در محدوده شهرستان 26 کیلومتر است که 4 کیلومتر اولیه آن دوبانده شده و 22 کیلومتر آن با توجه به نیاز به عملیات آزادسازی اراضی در مسیر، مشمول زمان گردیده که مقرر شد تا هرچه سریعتر نسبت به بر گزاری مناقصه  و انتخاب پیمانکار اقدام و 6 کیلومتر این محور که نیاز به آزادسازی دارد توسط شهرداری و مجتمع فولاد مبارکه رفع معارض شود.

قاری قرآن در ادامه به بحث تملک پروژه ها قبل از اجرا تاکید و بیان داشت: به منظور رفع اینگونه مشکلات که در هنگام اجرای پروژه ها گریبان گیر شده و بعضا باعث توقف پروژه ها می شود منبعد تعیین تکلیف بحث تملک پروژه ها برای اجرا، اولویت اجرای یک پروژه است.

احداث پل بر روی رودخانه زاینده رود و اجرای بلوار امام رضا (ع) دیگر خواسته مسئولین شهرستان بود که مدیرکل راه و شهرسازی با توجه به نیاز به اعتبار 30 میلیارد تومانی جهت احداث این پروژه گفت: احداث پل 6 دهانه 23 متری و راههای دسترسی به آن بطول 3 کیلومتر تا انتهای مسیر و انجام عملیات آزادسازی مستحدثات ، درختان و اراضی کشاورزی به اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان نیاز دارد که مکاتبات و پیگیری های لازم جهت چگونگی اجرای آن در دستور کار قرار می گیرد.

از دیگر پروژه های مطرح شده در این جلسه احداث راه روستایی سورچه بالا به حسن آباد بطول 5 کیلومتر بود. این پروژه نیز با توجه به وجود معارض و نیاز به آزادسازی ، توسط کشاورزان متوقف شده که به محض آزادسازی مسیر ، عملیات اجرایی انجام خواهد شد.

مدیرکل راه وشهرسازی با توجه به بحث طرح اقدام ملی ساخت مسکن ، درخصوص چگونگی اجرای این طرح در شهرستان گفت: متاسفانه در شهر مبارکه بدلیل عدم وجود اراضی دولتی امکان اجرای این طرح وجود نداشته و تنها در محله صفاییه مبارکه به تعداد 150 واحد اراضی تامین شده ضمن آنکه در شهر مجلسی نیز به عنوان یکی از شهرهای شهرستان این طرح اجرایی و متقاضیان نسبت به ثبت نام اقدام نموده اند که به منظور تامین زمین برای نیاز شهرستان لازم است تا طبق قانون، اراضی مازاد بر استفاده ادارات و دستگاههای دولتی به راه و شهرسازی تحویل شود تا این اراضی برای مصارف شهرستان و در قالب کاربری های مورد نیاز شهرستان مورد استفاده قرار گیرد .

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات